آیت الله سیداحمد میرعمادی جمعه ۲۱ اسفند در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای عملیات والفجر ۸ و شهید زاهدین خیراللهی اظهار داشت: با یک نگاه کلی به تاریخ و آیات و روایات می بینیم کسانی که در روایات و قرآن از آنها به عنوان مجاهد فی سبیل الله یاد شده کسانی هستند که با جهاد و رزمشان به فیض شهادت نائل آمدند.

شهدا برگزیده های خدا هستند

وی با بیان اینکه شهادت بالاترین ارزش و قله ای است که انسان خاکی می تواند به آن دست پیدا کند، عنوان کرد: تعابیر در آیات و روایات ما در مورد شهدا و جایگاه آنها بسیار عمیق و گسترده است و در احادیث معصومین با شرافت ترین مرگ را شهادت و اولین کسی که وارد بهشت می شود را شهید دانسته اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه شهدا کسانی هستند که در یک معامله پرسود با خدای متعال معامله کردند، ادامه داد: کسانی در این معامله و میدان مسابقه و رزم پیروز می شوند که جزو بندگان برگزیده خدا باشد و خدا این ها را گلچین و انتخاب کرده باشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شهدا برگزیده های خدا هستند، تصریح کرد: مروری بر زندگی شهدا و شرح حال آنها به ما یاد می دهد که سبک زندگی شهدا سبک خاصی که اسوه و الگو است.

وی افزود: اگر شهدا به عنوان ستاره های درخشان هدایت در روی زمین و به عنوان انسان های زنده و جاودان در دنیا مطرح هستند زندگی آنها نیز برای ما الگوست.

رضایت رهبر و ولی فقیه معیار عمل شهدا بود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه زندگی شهید خیراللهی سراسر عشق به خدا و انگیزه الهی بوده است، خاطرنشان کرد: این شهید بر اساس احساس تکلیف عمل کرده و هیچ گونه دلبستگی به دنیا در وجود این شهید نبوده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه زندگی شهدا زندگی خدایی بود، یادآور شد: جز خدا چیزی در زندگی آنها نبوده و زندگی شان سراسر عشق و توجه و عبادت و بندگی خدا بوده است.

وی مقید بودن به نماز اول وقت را یکی از ویژگی های بارز شهید خیراللهی دانست و عنوان کرد: شهدا زندگی ولایی داشتند، نه فقط رابطه شان با خدا قوی بود بلکه رابطه شان با امام و رهبرشان نیز قوی بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه شهدا و رزمندگان ما دستور ولی فقیه را دستور خدا می دانستند و به آن عمل می کردند، ادامه داد: در آماری که از وصیت نامه شهدا به دست آمده بیشترین کلام و سفارش آنها راجع به ولایت فقیه و حفظ حجاب در جامعه بوده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه رضایت رهبر و ولی فقیه معیار عمل شهدا بود، تصریح کرد: سخن ولی فقیه را سخن امام زمان دانسته و آن را بر خود حجت می دانستند.

زنده نگه داشتن یاد شهدا وظیفه همه ماست

وی اخلاص را نشانه زندگی خدایی و تبعیت را نشانه زندگی ولایی دانست و افزود: زندگی شهدا مردمی بوده و در دل مردم و برای مردم بودند و رابطه شان با مردم قوی بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: شهدا رابطه شان را با خدا اصلاح کرده بودند و خداوند نیز رابطه آنها با مردم را اصلاح کرده بود به طوریکه شاهد تشییع جنازه ها و یادواره های باشکوه شهدا هستیم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه شهدا جاذبه داشته و می توانند فردای قیامت شفیع ما باشند، یادآور شد: زنده نگه داشتن یاد شهدا وظیفه همه ماست و باید یاد و خاطره این عزیزان که پاک ترین انسان ها بودند و به میدان رزم رفته و شهید شدند را نگه داشته و آنها را الگوی خود قرار دهیم.

وی عنوان کرد: مهمترین اثر این یادواره های شهدا که روح بلند شهدا بر ما اثرگذار و بر دل ما تاثیر بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: امروز خیل مردم و جوانان که در اطاعت خدا در نماز جمعه، مساجد، اعتکاف و پاسداشت خون شهدا شرکت می کنند همه از تاثیرگذاری خون شهزد است.

آیت الله میرعمادی از رزم رزمندگان لرستانی یاد کرد و بیان داشت: به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب رزم رزمندگان لرستانی قبل از اینکه توصیف شدنی باشد دیدنی است.

آرشیو اخبار