آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۲۱ اسفند در مصلای الغدیر خرم آباد با اشاره به اینکه متاسفانه در لرستان برخی از پروژه های نیمه کاره وجود دارد که عمرشان ۱۰ تا ۱۵ سال و بیشتر است، اظهار داشت: نیاز است این پروژه ها تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه هتل صخره ای، کارخانه سیمان خرم آباد و کارخانه پارسیلون از جمله این پروژه های نیمه کاره است، تصریح کرد: این پروژه های نیمه کاره دردسری برای همه شده است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه کارخانه سیمان خرم آباد بیش از ۱۰ سال عمر و ۴۶ هزار نفر سهام دار دارد، گفت: این سهام داران پول داده اند و تکلیف پول آنها معلوم نشد و سود و پیشرفتی دیده نمی شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه تسهیلات بانکی ارزی و ریالی فراوانی برای این کارخانه گرفته شده است، تصریح کرد: مشخص نیست پول ها کجا رفته و چه کرده اند.

وی ادامه داد: جای تعجب است که وقتی می گویی به یک جوان دو تا ۵ میلیون وام ازدواج بدهید می گویند پول نداریم اما با اسناد صوری به برخی میلیاردها تومان تسهیلات می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه این کارخانه محیط زیست را هم به خطر می اندازد و از ابتدا اشتباه بوده است، اظهار داشت: مردم لرستان گرد و غبار عراق را دارند و حالا گرد و غبار همین کارخانه سیمان هم به آن اضافه می شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه سهام داران این کارخانه به دفتر می آیند و شکایت می کنند و از سوی دیگر اهالی روستاهای اطراف می آیند و می گویند کارخانه سیمان سلامت شان را به خطر می اندازد، تصریح کرد: قانون و مجری کافی داریم اما فقط آنها پارتی های گردن کلفتی دارند که ما نداریم.

وی با تاکید بر اینکه با پارتی و اسناد صوری منابع طبیعی را که رایگان در اختیار آنان قرار گرفته بود را به عنوان آورده خود به بانک ها می برند، افزود: این درحالیست که برای وام یک جوان باید وثیقه و سند و ضامن و ... آورده شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه از مسئولان می خواهیم جدیت به خرج دهند، گفت: از دست ما کاری بر نمی آید و انتظار داریم مسئولان با برخورد جدی این پروژه ها را تعیین تکلیف کنند.

آیت الله میرعمای با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی چرا به این طرح ها مجوز می دهند، تصریح کرد: کارخانه ای را در نزدیکی شهر گذاشته اند و آیا نمی بینند مردم شهر مجاور ما زندگی‌شان چگونه است و آیا می خواهید این بلا بر سر خرم آباد هم بیاید.

آرشیو اخبار