آیت الله سید احمد میرعمادی سه‌شنبه ۱۸ اسفند در نشست با خادمان شهدا و ایثارگران لرستان در سخنانی با اشاره به تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بنیاد شهید یک نهاد پربرکت و مقدس است.

وی با بیان اینکه مقدس بودن بنیاد شهید به این دلیل بوده که با خون پاکترین انسانها شکل گرفته است عنوان کرد: همچنین خدمت این نهاد به برترین انسان ها یعنی خانواده شهدا و ایثارگران است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه خانواده شهدا مظهر ایثار، گذشت، فداکاری، مردانگی، جوانمردی و غیرت هستند گفت: همچنین خانواده شهدا اسطوره مقاومت، صبر و ایستادگی محسوب می شوند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به روز شهید و اینکه روز شهید روز نکوداشت ارزش هایی مانند ایمان، خداپرستی، مقاومت، ایستادگی، ظلم ستیزی، ولایتمداری و دین باوری است گفت: این ارزش ها در شهید و شهادت نهفته است.

لزوم بازگو کردن تاثیر خون شهدا در جامعه

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ ارزش ها است افزود: آنچه در این زمینه مهم بوده انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز نسل جوان سوالات بسیاری در رابطه با شهدا و ایثارگری های آنها در ذهن دارند گفت: در این راستا ما وظیفه داریم که تاثیر خون شهدا را در عرصه های مختلف کشور بازگو کنیم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به تاثیر خون شهدا در برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همچنین اصل پربرکت ولایت فقیه نیز در اثر خون شهدا است.

وی پیشرفت های علمی و نظامی کشور را به برکت خون شهدا اعلام کرد و بیان داشت: استقلال همه جانبه، نشاط، شادابی، قدرت و اقتدار ایران اسلامی به برکت خون شهدا است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سعادتمندی دنیا و آخرت به برکت خون شهدا است ادامه داد: شهدا سرمایه معنوی جامعه هستند و حیات بخشی و سعادتمندی را برای جامعه به ارمغان می آورند.

امنیت کشور به برکت خون شهدا است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نتیجه جهاد در راه خدا رفع ظلم و ستم است، به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند شهدای مدافع حرم دشمن را کیلومترها از میهن اسلامی دفع کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم از جایگاه والایی برخوردار هستند عنوان کرد: این شهدا در غربت و مظلومیت به شهادت می رسند و اجر آنها مضاعف خواهد بود چرا که دشمن را دفع کرده و جلوی ظلم و استکبار ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ثمره خون شهدا خودباوری، خودکفایی و امنیت برای کشور است گفت: امنیت پایدار امروز کشور در همه جنبه ها به برکت خون شهیدان است.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: در این راستا باید فرهنگ جهاد و شهادت، ایثار و مقاومت را به نسل جوان همواره منتقل کنیم و ثمره خون شهدا را یادآور باشیم.

استکبار جهانی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت است

وی به مقام و منزلت شهیدان اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه در این زمینه کم سخن گفته می شود و این در حالیست که در منابع دینی راجع به مقام شهیدان روایات و منابع بسیار بلندی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به برخی احادیث و روایات در رابطه با جایگاه و منزلت شهیدان اشاره کرد و بیان داشت: پیامبر گرامی اسلام می فرمایند بالاتر از شهادت خیری نیست.

آیت الله میرعمادی بیان داشت: همچنین در احادیث و روایات آمده است که باشرافت ترین مرگ ها شهادت در راه خدا است و همچنین اولین کسی که وارد بهشت می شود شهید است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت در کشور ما است عنوان کرد: در این راستا اگر اصل ولایت فقیه از سوی دشمنان مورد حمله قرار می گیرد به دلیل مقابله با فرهنگ مقاومت است.

محور همه کارهای فرهنگی باید شهدا باشند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال ترویج فرهنگ رفاه طلبی، تجمل گرایی، غرب گرایی، تعامل با غرب، ذلت پذیری در مقابل فرهنگ مقاومت در کشور هستند گفت: در این راستا متولیان فرهنگ مقاومت باید این فرهنگ را زنده نگه دارند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه خانواده شهدا عزت برای مومنین و ذلت برای منافقان می آورند گفت: مبادا افراد قدرت طلب و ریاست طلب قرب و منزلتشان بیش از خانواده شهدا باشد چرا که دشمنان نیز همین را می خواهند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان نسبت به خون شهدا کم توجه نباشند گفت: فرهنگ ایثار و شهادت تعیین کننده فرهنگ اصیل اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید لزوم حفظ و جمع آوری آثار شهدا به عنوان گنجینه های نظام مقدس جموری اسلامی بیان داشت: خاطرات، زندگی نامه، وصیت نامه شهدا گنجینه بوده و باید تبدیل به متن در کتابهای درسی و دانشگاهی شوند.

آیت الله میرعمادی همچنین با بیان اینکه کتاب آثار و خاطرات شهدای استان تهیه و چاپ شود گفت: به طور حتم ما نیز پیگیری های لازم را برای تقریض این کتاب از سوی مقام معظم رهبری خواهیم کرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه محور همه کارهای فرهنگی باید شهدا باشند عنوان کرد: به طور حتم در این صورت اثر و برکت آن را خواهیم دید

آرشیو اخبار