آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، دوشنبه، 17 اسفندماه، در دیدار با کارکنان شرکت مخابرات استان لرستان، گفت: اگر ادعا کنیم یکی‌از افتخارات و دست‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های حاصله از مخابرات است، گزافه نیست.

وی ادامه داد: علی‌رغم محرومیت و تحریم و فشاری که بر کشور وارد می‌شد، ابزار تکنولوژی مخابراتی در ایران پیشرفته است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به این‌که هدف جمهوری اسلامی ایران چیزی جز پیشرفت، عدالت، امنیت و اجرای احکام و مقررات دینی نبوده است، اظهار کرد: مردم ایران برای به دست آوردن استقلال خود قیام کردند، بنابراین ما باید به‌دنبال حفظ استقلال خودمان باشیم و در همه زمینه‌ها روی پای خودمان بایستیم و خوداتکایی داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که ما پیچیده‌ترین امور فنی مانند پزشکی هسته‌ای را به واسطه توکل بر خداوند و اعتماد به‌نفس خودمان به دست آوردیم، ادامه داد: آنچه در رابطه با آثار و برکات ارتباطات به ذهن ما می‌رسد اندک است.

وی ادامه داد: نقش ارتباطات در اقتصاد، سیاست، مسائل اجتماعی و فرهنگی و پیشرفت فرهنگ و امنیت اجتماعی و سایر ابعاد زندگی ملموس و قابل لمس است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که کشور پیشرفت‌های خود را در ابعاد گوناگون مدیون پیشرفت ارتباطات است و کلیدی‌ترین اساس و پایه پیشرفت در هر جامعه ارتباطات است، افزود: هرچیزی که دارای اهمیت بالایی باشد ممکن است مورد سوء استفاده نیز قرار بگیرد، همان‌گونه که دشمن با سوءاستفاده از فضای مجازی و امواج، جنگ نرم و روانی را علیه جمهوری اسلامی ایران راه انداخته است.

وی ادامه داد: به‌طور مثال دشمن در فتنه 88 با استفاده از فضای مجازی و ماهواره‌ اهداف خود را از طریق ارتباطات پیش می‌برد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که حیثیت، آبرو و اعتبار افراد به دست این ارگان است، اظهار کرد: اگر در این ارگان امانت‌داری حفظ نشود آبرو و اعتبار افراد ریخته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان این‌که ما هم باید برای پیشرفت و تکنولوژی و هم برای مراقبت، ایجاد امنیت و حمایت از مخاطبان خود تلاش کنیم، عنوان کرد: علت توطئه‌ها، شیطنت و شرارت دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران همین پیشرفت‌هاست، دشمنان در صدد هستند که دور جمهوری اسلامی حصاری بکشند و مانع صدور انقلاب ما شوند، اما جمهوری اسلامی حصارها را شکسته و در دل مردم نفوذ کرده است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ادامه داد: بدون حضور و اعمال نفوذ ایران آتش‌بسی در منطقه حکم‌فرما نمی‌شد، لذا کشورهای مدعی منطقه از ایران درخواست کردند که به این مسئله ورود کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان ادامه داد: امروز کشورهای حاشیه خلیج فارس با قرار دادن حزب‌الله در لیست تروریست‌ها، به اسرائیل چراغ سبز نشان دادند، چراکه حزب‌الله تنها با اسرائیل و غاصبان فلسطین می‌جنگد.

وی ادامه داد: این کشورها تصور می‌کنند با تروریست خواندن حزب‌الله می‌توانند حکومت خود را تضمین کنند، اما نمی‌دانند که در آینده نزدیک خود مردم خودشان  علیه آن‌ها قیام می‌کنند.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: ما باید عظمت انقلاب و جمهوری اسلامی را درک کرده، به کارشناسان خود اعتماد کنیم؛ در مقابل نیز کارشناسان باید احساس مسئولیت کرده و با این احساس قدم بردارند.

آرشیو اخبار