آیت الله سیداحمد میرعمادی چهارشنبه ۱۲ اسفند در افتتاحیه جشن شور نیکوکاری به آغاز این جشن در جمع دانش آموزان اشاره کرد اظهار داشت: هرکجا نسل جوان ما حاضر شدند یقینا پیروزی و موفقیت در پی داشته و هیچ کاری به جوانان واگذار نشد مگر اینکه موفقیت آمیز بوده است.

وی احسان و نیکوکاری را یکی از فضیلت های اخلاقی و اجتماعی در اسلام دانست و عنوان کرد: احسان و نیکوکاری به معنی شریک بودن در غم و شادی دیگران، همدردی با هم و همدل بودن است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به همدل و باهم به صحنه آمدن مردم ایران در ۲۲ بهمن و هفتم اسفند اشاره کرد و ادامه داد: حضور ۶۲ درصد از واجدان شرایط رای دادن در انتخابات هفتم اسفند سالجاری نشانه بلوغ سیاسی بالا و بصیرت مردم ایران اسلامی است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هیچ کجای دنیا برای انتخابات مجلس قانون گذار ۶۲ درصد پای صندوق های رای نمی آیند، تصریح کرد: در آمریکا که ادعای دموکراسی می شود مجلس یا رئیس جمهورشان با مشارکت زیر ۵۰ درصد در انتخابات مسئولیت را به دوش می گیرند.

وی افزود: چیزی از هفتم اسفند نگذشته و مردم بار دیگر جلوه ای از همدلی خود را در جشن نیکوکاری نشان خواهند داد و این از خصلت های ارزشمند مردم ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نوعدوستی، مهربانی و اتحاد را از ویژگی های منحصر به فرد مردم ایران اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مردم این ویژگی را از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) گرفتند چراکه ریشه احسان و نیکوکاری در دین اسلام و سیره اهل بیت(علیهم السلام) است.

آیت الله میرعمادی سه بار تقسیم اموال بین نیازمندان توسط امام حسن مجتبی(ع) یا حفر و وقف چاه ها توسط امام علی(ع) را مصادیق نیکوکاری و احسان اهل بیت دانست و یادآور شد: داشتن ایمان و تقوا، احسان و نیکی به پدر و مادر، کمک به خویشاوندان و بستگان، خدمت به مردم و کمک به نیازمندان و فقرا از مصادیق احسان و نیکوکاری در قرآن هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید نوروز که در ایران از جایگاه مهمی برخوردار است، مردم به لباس نو علاقه دارند و ما وقتی می توانیم عید و لباس نو و سفره خوب داشته باشیم که همه مردم داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد سخاوت و مهمان نوازی را از ویژگی های مردم لرستان دانست و ادامه داد: با دستان سخاوتمند شما مردم عزیز و ولایت مدار لرستان جلوه ای از همدلی را در این جشن نیکوکاری شاهد خواهیم بود.

آرشیو اخبار