آیت الله سیداحمد میرعمادی شامگاه چهارشنبه چهارشنبه ۲۸ بهمن در جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان اظهار داشت: از طرف شورای فرهنگ عمومی استان از مردم ولایت مدار، متدین و همیشه حاضر در صحنه لرستان که امسال در راهپیمایی ۲۲ بهمن سنگ تمام گذاشتند و حتی برف و باران برخی شهرها نیز در اراده این مردم تاثیری نداشت تقدیر و تشکر می کنم.

وی عنوان کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال همه یک کلام داشتند و آن این بود که پای انقلابمان ایستاده ایم.
ایستادگی در برابر استکبار جهانی دلیل محبوبیت مقام معظم رهبری

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه روز هفت اسفند آزمون دوم ماست، ادامه داد: مقام معظم رهبری در مورد انتخابات هفتم اسفند فرمودند حضور مردم در این انتخابات سبب اقتدار و اعتبار نظام اسلامی است.

آیت الله میرعمادی اقتدار نظام و اعتبار نظام را دو کلمه بسیار پرمعنی در سخن رهبری دانست و تصریح کرد: شرط تاثیرگذاری حکومت ها در قدرت و اقتدار آنهاست.

وی با بیان اینکه داشتن اقتدار برای تاثیرگذاری در صحنه های بین المللی لازم است، افزود: غلبه بر مشکلات داخلی و پیشرفت در سایه اقتدار و اعتبار است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه روابط سیاسی انسان ها و دولت ها با یکدیگر به میزان اقتدارشان است، خاطرنشان کرد: در فرهنگ دینی ما نیز در روایت آمده خداوند مومن قوی را دوست دارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نیز در طول این مدت انقلاب با اقتدار برخورد کرد، یادآور شد: در کار ایشان ضعف و سستی وجود نداشت و هیچگاه از سر تسلیم حرف نزد.

وی ایستادگی در برابر استکبار جهانی را علت محبوبیت مقام معظم رهبری دانست و عنوان کرد: نمونه آن صحبت های امروز ایشان در رابطه با عهدشکنی آمریکا بود که با قدرت حرف می زدند و مردم به وجد آمده و صدای تکبیر جمعیت بلند بود.

زمینه حضور حداکثری در انتخابات فراهم شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اقتدار سبب پیش بردن اهداف می شود، ادامه داد: اقتدار و اعتبار سبب و ضامن حفظ نظام و انقلاب اسلامی است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اعتبار امروز جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: تقوا و خداترسی، صبر و استقامت، توکل و اتکای به خداوند متعال، دینداری مردم، ولایت و رهبری، وحدت و همدلی و مردم داری و حمایت و پشتیبانی مردم در اسلام باعث اقتدار و قدرت می شوند.

وی به برخی کج سلیقه ها در تبلیغات برای حضور مردم در انتخابات و همچنین صحبت های برخی مسئولین اعتراض کرد و افزود: وقتی مسئولی می گوید من از رد صلاحیت ها متاسفم این صحبت ها دل مردم را خالی می کند و کاری بسیار اشتباه و ضد تبلیغ است و باید مراقب حرف زدنمان باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه باید زمینه حضور حداکثری در انتخابات را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: ما شورای فرهنگ عمومی و مسئولین دستگاه ها باید رصد کنیم و از برخی مسائلی که باعث دلسرد کردن مردم می شود جلوگیری کنیم.

لزوم رعایت قانون از سوی کاندیداهای انتخابات

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه تبلیغات نباید همراه با جنجال آفرینی و دروغ باشد، یادآور شد: باید به دنبال رقابت سالم بر پایه اخلاق دینی بوده و اصل را بر رعایت قانون بگذاریم.

وی انتخاب فرد اصلح به وسیله مشورت و آگاهی و بصیرت را وطیفه همگان دانست و عنوان کرد: تکیه بر طایفه بازی و جناح بازی های سیاسی اشتباه است و این گونه معیارها باید کنار گذاشته شده و معیارهای درست را اساس قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هر کدام از اعضای شورای فرهنگ عمومی محتوای جلسه را به مجموعه خود و شهرستانها انتقال دهند، ادامه داد: از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرگزاری و سایت ها و فضای مجازی خواسته شود که آرامش و امنیت استان را حفظ کنند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: ستاد انتخابات استان بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی را هم به مسئولان ستادها و هم به خود کاندیداها مرتب یادآور شود که رعایت کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه های امنیتی و انتظامی و قضایی به صورت جدی فضای انتخابات را رصد کرده و به موقع تذکر دهند، افزود: دستگاه های فرهنگی و ادارات و نهادها از تمام ظرفیت ها برای تشویق و تبلیغ حضور مردم در انتخابات استفاده کنند و در کنار تبلیغاتی که کاندیداها انجام می دهند تبلیغاتی برای اصل انتخابات و اصل حضور مردم داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی بر حفظ شان ایام فاطمیه تاکید کرد و بیان داشت: تاکید شود ستادهای انتخاباتی در ایام فاطمیه از پخش نواها یا برنامه های شاد پرهیز کنند.

آرشیو اخبار