آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر چهارشنبه  چهارشنبه ۲۸ بهمن  در دیدار با خیرین مدرسه ساز لرستان با اشاره به اینکه این مجموعه در استان توفیقات خوبی داشته اند، اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز لرستان در امر ساخت مدارس و کمک به امر تعلیم و تربیت سنگ تمام گذاشته اند.

وی علت موفقیت خیرین مدرسه ساز استان را وجود انسجام خوب بین اعضاء این مجموعه دانست و بیان داشت: از بدو تشکیل مجموعه خیرین مدرسه ساز در برخی استان ها شاهد چندین مرتبه تغییر در مجموعه آن ها بوده ایم در حالیکه مجموعه خیرین لرستان از ابتدا تاکنون منسجم، هماهنگ و دلسوزانه کار خود را پیش می برند و این انسجام رمز موفقیت آن هاست.
نمازخانه در مدارس خیر ساز احداث شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه وجود اخلاص در کارها باعث برکت آن می شود عنوان کرد: کار خیرین مدرسه ساز همراه با برکت بوده و این امر بسیار مقدس است.

آیت الله میرعمادی بر لزوم ساخت نمازخانه های مناسب در مدارس ساخته شده توسط خیرین تاکید کرد و گفت: لازم است مکان هایی با اسم نمازخانه که در آن ها محراب وجود دارد در مدارس ساخته شود نه اینکه اتاقی از مدرسه را برای نماز خواندن افراد اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه افراد خیر از رنگ الهی برخوردارند ادامه داد: هفته گذشته نامه ای از یک دانش آموز کلاس چهارم دریافت کردم که در آن ذکر شده بود به دلیل نبود نمازخانه در مدرسه ظهرها نمازم قضا می شود و مسئولین مدرسه برای نماز خواندن موکتی در راهرو مدرسه پهن کرده با این حال جای کافی برای نماز خواندن وجود ندارد و از مسئولان خواستار رسیدگی به این امر هستم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: اگر برای مدارس نمازخانه هایی همراه با محراب در نظر گرفته شود مسئولان مدرسه دیگر نمی توانند این مکان را برای اختصاص به آزمایشگاه، کلاس درس و ... در نظر بگیرند.

لزوم احداث مجتمع های آموزشی در مناطق عشایری

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه باید بتوان خیرین مدرسه ساز را در مناطق عشایر نشین فعال کرد، بیان داشت: لازم است آموزش و پرورش استان مناطقی عشایر نشین را شناسایی کرده که در آن مناطق علاوه بر ساخت مدارسی خوب مجتمع های دیگری ساخته شود تا از این طریق برای ساخت مجتمع هایی همچون مراکز درمانی، مساجد و ... در مناطق عشایری فرهنگسازی شود.

وی بر جمع آوری کانکس هایی که دانش آموزان مناطق دورافتاده در آن ها درس می خوانند تاکید کرد و افزود: نباید مشکلات معلمانی که در کانکس هایی کوچک که بخشی از آن برای تحصیل دانش آموزان و قسمتی برای محل خواب معلم در نظر گرفته می شود نادیده گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از خیرین لرستانی خواست در امر ساخت مجتمع های مختلف در مناطق عشایر نشین استان پیش قدم شوند و یادآور شد: کار خیرین مدرسه ساز بسیار مقدس بوده و اقدامات آن ها مایه افتخار نظام است.

آرشیو اخبار