آیت الله سیداحمد میرعمادی سه‌شنبه ۲۰ بهمن در دیدار با معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: بهره مندی زنان از حقوق اجتماعی با حفظ ارزش ها یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
لزوم ترویج ارزش ها در ورزش حرفه ای بانوان

وی با بیان اینکه زنان در زمان طاغوت در جامعه حضور داشته اما از حقوق اجتماعی بهره نمی بردند، عنوان کرد: اگر از حقوق اجتماعی بهره می بردند ارزش ها را فدای حقوق اجتماعی خود می کردند که خسارت این کار بیشتر از سود آن بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ورزش کردن را یکی از مسائل مهم در رابطه با حقوق اجتماعی زنان دانست و ادامه داد: ورزش بانوان دو قسمت بوده که اولین آن ورزش همگانی است که برای سلامت همگان اعم از زن و مرد ضروری است.

آیت الله میرعمادی ضعف جسمانی مادران را علت برخی سقط جنین ها دانست و تصریح کرد: مادری که تحرک و پویایی ندارد حتی اگر فرزندی به وجود بیاورد به دلیل بنیه جسمانی ضعیف و عدم بهره مندی کافی از شیر مادر رشد جسمانی خوبی ندارد.

وی ورزش بانوان را برای حفظ سلامت فردی و خانواده یک ضرورت دانست و افزود: شخص مقام معظم رهبری نیز روی این موضوع تاکید داشته و پافشاری می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در ورزش حرفه ای بانوان مسئله ترویج ارزش ها بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: وقتی یک بانوی ورزشکار از جمهوری اسلامی با حفظ حجاب وارد صحنه های بین المللی بسیاری از شبهات علیه جمهوری اسلامی ایران از بین رفته و تبلیغات دشمن خنثی می شود.

حضور زنان محجبه ایرانی در میادین بین المللی الگو شده است

آیت الله میرعمادی یادآور شد: برای اینکه ورزش حرفه ای بانوان برای ما فرصت بوده و تهدید نباشد باید تاثیرپذیر نبوده و تاثیرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه از امور بانوان وزارت ورزش و جوانان انتظار می رود تاثیرگذاری بانوان در سطح جهانی را مدیریت کنند، عنوان کرد: شما باید در این زمینه کار فرهنگی انجام داده و بانوان اعزامی به مسابقات بین المللی را به گونه ای تربیت کنید که تاثیرگذار باشند و این تحول بسیار بزرگی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه حضور زنان محجبه ایرانی در میادین بین المللی الگو شده و به زنان سایر کشورهای مسلمان جرات داده است، ادامه داد: این به برکت انقلاب اسلامی و کار بسیار بزرگ و تاثیرگذاری بوده است.

آیت الله میرعمادی بر لزوم توجه ویژه به ورزش بانوان در لرستان تاکید کرد و بیان داشت: باید گستره حضور بانوان را باز کنیم و محدود نباشد چراکه میدان وسیعی وجود دارد.

وی بر اهمیت تربیت مربی زن برای ورزشکاران زن تاکید کرد و افزود: همچنین ضروری است که محل تمرین بانوان و مردان جداگانه باشد و امور بانوان وزارت ورزش باید در این مسائل دقت کند.

آرشیو اخبار