آیت الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۱۹ بهمن در دیدار با نیروهای مسلح استان  ۱۹ بهمن سالروز بیعت تاریخی نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) را روز یاس و ناامیدی رژیم شاهنشاهی در ایران خواند و اظهار داشت: در این روز مجموعه ای از جان برکفان و همافران ارتش با امام راحل تجدید بیعت کردند.

۱۹ بهمن سال ۵۷ روز طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی

وی ۱۹ بهمن سال ۵۷ را روز طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: بیعت خالصانه همافران و نظم و انظباط این مجموعه که با لباس رزم به خدمت امام بزرگوار رسیده بودند بر عظمت روز ۱۹ بهمن افزوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ۱۹ بهمن ۵۷ آغاز شکل گیری ارتش مکتبی و انقلابی بود عنوان کرد: مردم کشور در این روز مطمئن شدند کار رژیم شاهنشاهی تمام است.

آیت الله میرعمادی انقلاب اسلامی ایران را تجلی خلافت الهی در روی زمین دانست و گفت: خداوند انسان را خلیفه خود در روی زمین قرار داده است و با استناد به آیات قرآن برای امر خلافت باید دو چیز را مبنا قرار دهد یکی علم و دانش و دیگری قدرت و اقتدار است.

ایشان با اشاره به اینکه بال اول تجلی خلافت الهی علم و دانش است اضافه کرد: اقتدار باید برخاسته از ایمان، اتحاد، انسجام و قدرت باشد لذا آنچه باعث پیروزی انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح شد بهره گیری از اقتدار مثال زدنی نیروهای مسلح بود.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب نیز نیروهای مسلح با دانش خود و بهره گیری از تجربه دفاع مقدس توانستند پیشرفته ترین سلاح ها و مهمات را تولید کنند.

برخورداری نیروهای های مسلح ایران از اقتدار معنوی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در زمان طاغوت آموزش های نظامی که به نیروهای مسلح داده می شد بنیه علمی آن ها را تقویت نکرده و در آن ها خلاقیت ایجاد نمی کرد یادآور شد: این در حالی است که آموزش های نظامی پس از انقلاب علاوه بر ایجاد خلاقیت در نیروهای مسلح بنیه علمی آن ها را تقویت می کند.

آیت الله میرعمادی گفت: سلاح هایی که در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد ساخت داخل و بومی شده است.

وی با بیان اینکه قدرت دفاعی ایران به گونه ای است که اگر اراده کند همه دشمنان خود را به نابودی می کشاند، عنوان کرد: بازداشت نیروهای آمریکایی توسط سپاه و مانور ارتش در آب های خلیج فارس و دریای عمان نمونه قدرت دفاعی ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه اقتدار به دو صورت مادی و معنوی وجود دارد بیان داشت: اقتدار مادی همان برخورداری از سلاح و مهمات بوده و اقتدار معنوی برخاسته از دین و ایمان است لذا آنچه نیروهای مسلح ما را از دیگران متمایز می کند برخورداری آن ها از اقتدار معنوی است.

پیشرفت انقلاب در گرو پرورش نیروهای مسلح مومن و انقلابی

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از اقتدار معنوی برخوردار است تصریح کرد: اقتدار معنوی جمهوری اسلامی به دلیل الهی بودن و مردمی بودن آن است.

وی روز ۲۲ بهمن را روز اقتدار ملت ایران دانست و افزود: حضور حداکثری مردم در راهپیمایی این روز باعث ایجاد امید در دل مسئولین نظام می شود.

آیت الله میرعمادی پیشرفت انقلاب را در گرو پرورش نیروهای مسلح مومن و انقلابی دانست و گفت: لازم است دوره های آموزشی برای انتقال تجربیات دفاع مقدس به نیروهای مسلح کشور برگزار شود.

آرشیو اخبار