آیت الله سید احمد میرعمادی شنبه ۱۷ بهمن در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس «قاب سرخ» اظهار داشت: ایثار به معنای به نهایت رساندن کاری است که انسان به آن علاقه دارد.

وی راه، راهبر و رهرو را سه رکن اساسی در هر نهضت و قیام دانست و بیان داشت: در زندگی پیامبران و انقلاب آن ها ایثار وجود دارد به طوریکه حضرت نوح با تبلیغ خود برای هدایت مردم ۹۵۰ سال ایثار کرد و پیامبر اکرم (ص) نیز در رهبری خود ایثار فراوانی به خرج دادند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آنچه انقلاب اسلامی ما را به پیروزی رساند مسئله ایثار بود ادامه داد: انقلاب ما مبتنی بر ایثار است و در راه انقلاب، امام راحل و ملت ایران ایثار کردند لذا رمز بقاء و ماندگاری انقلاب اسلامی ایثار است.

آیت الله میرعمادی به مسئله ایثار در رهبری امت اشاره کرد و افزود: امام خمینی (رض) در راه انقلاب بسیار ایثار کرد به طوریکه فرزند خود را در این راه تقدیم انقلاب کرد و امروز نیز مقام معظم رهبری با تمام وجود برای حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی ایثار می کند.

عده ای برای رسیدن به قدرت دعوا راه می اندازند

وی وجود بیش از ۱۵۰ خانواده شهید که پنج فرزند شهید تقدیم انقلاب کرده اند را اوج ایثارگری ملت ایران خواند و گفت: در مقابل این ایثارگری عده ای راحت طلب و فرصت طلب که هرگز در سختی ها همراه نبوده بر سر سفره آماده اولین نفر هستند این افراد کسانی هستند که برای رفتن به جبهه دعوا نکرده ولی برای رسیدن به قدرت دعوا راه می اندازند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: عده ای آنجا که باید برای ولایت سینه سپر کنند این کار را نکرده و هنگامی که از آن ها خواسته می شود برای مراسم ۹ دی سخنرانی کنند بهانه آورده و می گویند ما سخنران نیستیم در حالیکه برای رسیدن به قدرت در روز ۵۰ سخنرانی می کنند.

آیت الله میرعمادی بر لزوم حفظ ارزش ها و معیارهای انقلاب تاکید کرد و بیان داشت: کسانیکه با وجود گذشت چندین سال از فتنه ۸۸ حتی یکبار در راهپیمایی ۹ دی شرکت نکرده اما امروز در رسیدن به قدرت در صف اول قرار دارند.

وی افزود: روزی که عده ای از فرزندان انقلاب به سوی جبهه حرکت می کردند و از مدرسه علم به سوی مدرسه عشق می شتافتند فرزندان برخی ها در کشورهای اروپایی به دنبال گرفتن مدرک بودند.

استکبارستیزی عامل ماندگاری انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ریشه انقلاب را در ایثار دانست و گفت: ایثار استعدادها را شکوفا کرده و روح تازه ای به کالبد جامعه بخشیده و سبب پیشرفت و تعالی جامعه می شود لذا ایثار هنوز وجود دارد و ملت ایران هنوز هم ایثارگری می کنند.

آیت الله میرعمادی یکی از آفات بزرگ انقلاب اسلامی را رفاه طلبی، اشرافی گری و تجمل گرایی دانست و عنوان کرد: علت اینکه مقام معظم رهبری این همه درباره مبارزه با فساد تاکید می کند برای این است که مبارزه با فساد از شعار اصیل انقلاب بوده و وجود فساد انقلاب را از بین می برد.

وی با بیان اینکه سازش کاری انقلاب را از درون نابود می کند، افزود: علت تاکیدات رهبری در مبارزه با استکبار ستیزی به این دلیل است که استکبارستیزی عامل ماندگاری انقلاب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز وظیفه ما این است که از جان، مال و وقت خود در مقام عمل ایثار کنیم تصریح کرد: کسانیکه از جان و مال خود برای انقلاب گذشته اند هنوز هم خود را مدیون انقلاب می دانند در حالیکه عده ای خود را طلبکار انقلاب و رهبری و نظام می دانند.

انتقاد از عدم حضور مسئولان در افتتاحیه نمایشگاه عکس قاب سرخ

آیت الله میرعمادی از برگزاری انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن به دو حادثه سرنوشت ساز اخیر در کشور یاد کرد و گفت: جلوه زیبای راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایثارگری است و راهپیمایی این روز هر سال باشکوه تر از سال قبل در کشور برگزار می شود که این جلوه حضور حداکثری مردم نمونه ای از ایثار است.

وی با تاکید بر اینکه باید توجه داشته باشیم ملاک ها و معیارهای انقلاب عوض نشوند عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره بر انتخاب فرد اصلح و کسی که معیارهای ارزشی را بیشتر از سایرین دارد تاکید می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: یکی از توطئه های دشمن در مسئله نفوذ این است که عناصر غرب گرا، وابسته، سازش کار، بی تفاوت و سکولار که حاکمیت داشتن یا نداشتن دین برایش تفاوت نداشته باشد را جایگزین عناصر مومن، انقلابی و ایثارگر کند لذا باید هوشیار بوده و مواظب باشیم مسئله ایثارگری در کشور فراموش نشود.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از صحبت های خود از مسئولان غایب و افراد دارای جایگاه در استان در جلسه ای که به نام شهدا برگزار شده گلایه کرد و گفت: در امر برگزاری این مراسم بیش از هشت دستگاه اجرایی سهیم بوده که اگر از هر دستگاه ۱۰ نفر به جلسه می آمد سالن پر می شد لذا به نظر می آید باید مقداری در رفتار و برنامه های خود درنگی داشته باشیم.

آرشیو اخبار