حجت‌الاسلام والمسلمین سيداحمد ميرعمادی، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد شنبه 13 اسفندماه در ديدار با مديركل جديد مركز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان لرستان با تأكيد بر اين‌كه توانمندسازی نيروهای انسانی يكی از كارهای اساسی و ريشه‌ای است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد، گفت: آنچه از آموزه‌های دينی و سيره اهل‌بيت(ع) پيداست سيره ائمه اطهار(ع) بر توانمندسازی نيرو بود.

وی با بيان اين‌كه برای ائمه اطهار(ع) اصل بر اين بوده كه نيروها را توانمند كنند تا روی پای خود بايستند، افزود: اين‌كه بتوانيم نيروی انسانی را پرورش دهيم و آنها را آماده كنيم و به ميدان كار و جامعه بفرستيم يك كار اساسی و ريشه‌ای است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی خطاب به مديركل و معاونين مركز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان لرستان با بيان اين‌كه كاری كه شما دنبال می‌كنيد ارزشمندتر است از آموزشی كه در مراكز آموزش عالی ارائه می‌شود چرا كه در دانشگاه‌ها فقط مباحث نظری ارائه می‌شود اما در مراكز فنی و حرفه‌ای هم آموزش‌های نظری و هم عملی ارائه می‌شود، ادامه داد: شما در مركز فنی و حرفه‌ای يك كار اصلی و يك كار فرعی داريد كه نبايد اهميت كار اصلی را فدای كارهای فرعی كنيد.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان با تأكيد بر اين‌كه آموزش‌های تخصصی در مراكز فنی و حرفه‌ای بايد مورد توجه ويژه قرار بگيرد، خاطرنشان كرد: مراکز فنی و حرفه ای نباید محلی برای گذراندن اوقات فراغت باشد بلکه باید توجه داشت که مراکز فنی و حرفهای یک مرکز علمی و آموزشی باشند.

امام جمعه خرم‌آباد با یادآوری این که لازم است در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای روی تداوم آموزش‌ها برنامه‌ریزی شود و علاوه بر این باید متناسب با نیاز جامعه آموزش رشتههای فنی و حرفه‌ای مدنظر قرار بگیرد، تصریح کرد: در مراکز فنی و حرفه‌ای باید روی تداوم آموزش‌ها توجه شود.

در ادامه این دیدار که در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد، بیرانوند، مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان لرستان گزارشی از عملکرد این اداره‌کل را ارائه داد.

برای دیدن تصاویر این دیدار بر روی عبارت گزارش تصویری کلیک کنید.

آرشیو اخبار