حجت‌الاسلام سيداحمد ميرعمادی، امام جمعه خرم‌آ‌باد در سومين نشست سالانه شورای امر به معروف و نهی از منكر استان لرستان  که جمعه پنجم اسفندماه در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: شايسته‌ترين افراد بايد امر به معروف و نهی از منكر كنند.

وی با بيان اين‌كه رسالت پيامبر اعظم(ص) امر به معروف و نهی از منكر بوده و براين اساس مسئولان حكومت و نمايندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بايد به اين مقوله مهم اهتمام ويژه‌ای داشته باشند، اظهار كرد: بازاريان افرادی معتمد، مؤمن و شايسته هستند و برای توسعه و پيشرفت كشور قدم برمی‌دارند و هميشه در ايمان و تقوا پيشگام بودند و باید در مقوله امر به معروف و نهی از منكر نيز پيشگام باشند.

ایشان با اشاره به جايگاه بازاريان در پيروزی انقلاب شكوهمند اسلامی ايران، تصريح كرد: در آن زمان معتمد روحانيت بازاريان و كسبه بودند و بين اين دو رابطه تنگاتنگی وجود داشت و در پيروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نقش كليدی داشتند.

امام جمعه خرم‌آ‌باد با بيان اين‌كه بازار نقش مهمی در همه امورات دارد و انتظار می‌رود جامعه اصناف و بازاريان و انجمن‌های اسلامی به‌مناسبت‌های مختلف بيانيه‌هايی را صادر كنند، اظهار كرد: بازاريان در طول تاريخ امين روحانيت بوده و با يك اشاره امام راحل به سوی اهداف و آرمان‌های امام(ره)، رهبر فرزانه انقلاب و آرمان‌های انقلاب حركتی منسجم داشتند.

وی بر حضور بازاريان در انتخابات مجلس نهم تأكيد كرد و گفت: بازاريان در عرصه انتخابات بايد حرف اول را بزنند و حضوری باشكوه همراه با بصيرت، آگاهی، هوشياری داشته باشند.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان با تأكيد براين‌كه در زمان آغاز نهضت امام خمينی(ره) اين بازاريان بودند كه با اعتصاب و همكاری و همياری به صحنه آمده و مراسمات و بزرگداشت‌ها را برگزار می‌كردند، بيان كرد: امروز نيز از بازار و كسبه انتظار حضور پررنگ تر آن‌ها مانند زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را داريم و معتقديم كه بازار بايد بريا يك حركت عظيم در راستای امر به معروف و نهی از منكر حضور همه جانبه داشته باشد.

ميرعمادی با تأكيد بر اين‌كه بازاريان بايد سلامت بازار را حفظ و با افرادی كه كم‌فروشی، رباخواری و حرام‌خواری می‌كنند برخورد داشته باشند، اظهار كرد: بايد محيط بازار محيطی اسلامی و سالم بوده و بازاری به‌عنوان يك فرد مؤمن و ولايت‌مدار اگر منكری را می‌بيند امر به معروف كند.

وی با بيان اين‌كه بايد دست به دست هم داده و امر به معروف و نهی از منكر را به‌عنوان يك اصل بپذيريم بر حضور بازاريان در نماز جمعه و رابطه نزديك‌تر آنان با روحانيت تأكيد و خاطرنشان کرد: بازار چشم و چراغ شهر است و نشان‌دهنده دين و ديانت، انقلابی و ولايت‌مدار بودن مردم است و نياز بوده در مناسبت‌های مختلف مانند اعياد و عزاداری‌ها با نصب پرچم‌هايی حضور پررنگ داشته باشند.

آرشیو اخبار