حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی شنبه 8 مهرماه در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی لرستان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در طول سال برای تامین امنیت و برقراری نظم در جامعه بسیار تلاش می کند، اظهار داشت: عملکرد نیروی انتظامی باید در معرض دید عموم قرار بگیرد و تحلیلی از عملکرد یک ساله آن تهیه شود تا نقاط قوت تقدیر و نقاط ضعف نیز جبران شود.


وی با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت و نظم پایدار در کشور است، یادآور شد: نظم و امنیت حاکم بر جامعه مرهون تلاش نیروهای جان برکف نیروی انتظامی است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز نیروی انتظامی در ابعاد مختلف و گسترده ای نقش آفرینی می کند، افزود: قوام هر کشوری به برقراری نظم و امنیت در آن بستگی دارد.


حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه برقراری امنیت در جامعه از ارکان مهم پیشرفت است، تصریح کرد: در سایه نظم و امنیت همه امور سامان می یابد و پیشرفت حاصل می شود.


وی با برشمردن ابعاد کاری نیروی انتظامی در کشور گفت: برقراری نظم و امنیت عمومی در جامعه، حفظ ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی، برقراری امنیت اخلاقی، حفظ ظواهر اسلامی در جامعه، کشف جرایم و پیشگیری از وقوع جرم، مبارزه با اعتیاد، مبارزه با قاچاق کالا و اغتشاش گران از جمله فعالیت های نیروی انتظامی است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با قدرت و صلابت در ابعاد مختلف حضور دارد، یادآور شد: حقیقتا از صمیم قلب از زحمات نیروهای جان بر کف نیروی انتظامی تشکر می کنیم.


حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن عوامل ایجاد امنیت و اقتدار در جامعه اظهار داشت: ایمان به خدای متعال و یاد او از عوامل ایجاد امنیت و اقتدار در جامعه است.


وی با اشاره به اینکه در سایه ایمان به خدا و روحیه قوی یک مومن امنیت واقعی ایجاد می شود، تصریح کرد: ایمان سرمایه نیروی انتظامی است و فرد مومن سمبل اقتدار و صلابت است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ترک گناه و ترس از خداوند از دیگر عوامل ایجاد امنیت و اقتدار در جامعه است، افزود: اگر انسان مرتکب گناه نشود امنیت در جامعه ایجاد می شود.


حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه تبعیت از ولایت از عوامل مهم ایجاد امنیت پایدار در جامعه است، ادامه داد: در جنگ احد نیز تا زمانی که مسلمانان از ولایت تبعیت کردند پیروز بودند اما آنجا که از ولایت تبعیت نکردند شکست خوردند.


وی یادآور شد: نتیجه تبعیت از ولایت امنیت است و مقتدرترین و امن ترین حکومت نیز حکومت امام زمان(عج) است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد حفظ وحدت و انسجام را از دیگر عوامل ایجاد امنیت و اقتدار در جامعه دانست و اظهار داشت: نیروهای نظامی و انتظامی باید درکنار هم باشند و وحدت و انسجام بر جامعه حاکم باشد.


حجت الاسلام میرعمادی در ادامه با بیان اینکه مدارا و مهربانی با مردم از عوامل ایجاد امنیت در جامعه است، گفت: رضایت مردم موجب امنیت است و مشارکت مردم تامین کننده امنیت پایدار در جامعه است.


وی با اشاره به اینکه عطوفت و مهربانی با مردم از خواسته های رهبر معظم انقلاب است و در سخنرانی های خود بر آن تاکید داشته اند، تصریح کرد: حمایت مردم از نیروی انتظامی تامین کننده امنیت در جامعه است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد آمادگی دفاعی و برخورداری از تجهیزات نظامی را از دیگر عوامل برقراری امنیت و اقتدار در جامعه دانست و اظهار داشت: نیروهای انتظامی باید فنون پیشرفته نظامی را یاد بگیرند و همواره به مسئله آمادگی دفاعی توجه داشته باشند.


حجت الاسلام میرعمادی در پایان با بیان اینکه مهمترین هدف دشمن برهم زدن نظم عمومی و امنیت است، یادآور شد: با تکیه بر عوامل برقراری امنیت و اقتدار در جامعه می توان امنیت پایدار را ایجاد کرد.

آرشیو اخبار