حجت الاسلام و المسلمین 'سیداحمدمیر عمادی' روزپنجشنبه  دردیدار فرماندهان وجمعی از نیروهای نظامی مستقر در استان لرستان ، از دفاع مقدس به عنوان دفاع بر مبنای ارزش ها نام برد و افزود:دفاع مقدس تجلی ارزش های الهی و دینی است.

وی در تشریح دست آوردهای هشت سال دفاع مقدس نیز گفت: دفاع مقدس منشا خیرات و بركات بی شماری برای نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان از موج بیداری اسلامی به عنوان یكی دیگر از دستاوردهای این دوران نام برد و افزود: این جنگ هشت ساله به ما آموخت كه زنده بودن و موفقیت یك ملت در گرو صبر و استقامت در راه خداست.

ایشان هویت دینی بخشیدن به نیروهای مسلح،تربیت نیروی مسلح ولایی و مكتبی را دست آوردی دیگر از دوران هشت ساله دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: در این دوران عنصر عقیده و ایمان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تثبیت شد.

حجت الاسلام میر عمادی گفت:اگر رشادتها و از خود گذشتگی رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود ، هر روز شاهد هجمه به نظام از سوی دشمنان بودیم.

وی افزود:رزمندگان اسلام در این دوران ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شكستند.

امام جمعه خرم آباد ولایت پذیری و تبعیت از امام و رهبری را از جمله ویژگی های آن دوران دانست و گفت:دل دادگی و دل سپاری رزمندگان به امام راحل و ولایت از برجستگی های دوران دفاع مقدس است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینكه امام راحل به عنوان فرمانده كل قوا ارتباط عمیق معنوی با رزمندگان داشت افزود: نقش امام راحل در دوران دفاع مقدس به عنوان یك نقش كلیدی و برجسته باید برای نسل جوان تبیین شود و این وظیفه رزمندگان و فرماندهان آن دوران است.

امام جمعه خرم آباد بر تشریح دستاوردهای دوران دفاع مقدس توسط رزمندگان و فرماندهان آن دوران تاكید كرد و گفت:ارزش های آن دوران باید به نسل جوان منتقل شود.

به مناسبت هفته دفاع مقدس فرماندهان و جمعی از نیروهای مسلح مستقر در استان لرستان از لشكر 84 پیاده ، سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و فرماندهی انتظامی استان لرستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با آرمان های بلند شهدا ، امام راحل و نیز مقام معظم رهبری تجدید بیعت كردند.

آرشیو اخبار