در این آیین با تقدیر از خدمات حجت‌الاسلام روح‌الله باقری امام جمعه سابق معمولان حجت‌الاسلام مهدی عابدينی به‌عنوان امام جمعه جديد شهر معمولان معرفی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد در این مراسم معارفه در سخنانی نقش ائمه جمعه را اساسی و محوری دانست و افزود: نماز جمعه يكی از مهم‌ترين ميدان‌های مانور نيروهای مؤمن و انقلابی و خنثی كننده فنته‌ها و برملا كردن ترفندهای دشمنان است.

وی با تاكيد بر حفظ وحدت ميان مردم گفت: تريبون نماز جمعه برای ايجاد وحدت و همدلی در بين آحاد مردم است و آموزش‌های لازم برای تقويت همبستگی به مردم داده می‌شود.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان این که نماز جمعه نماز حاكميت اسلامی و موجب خشمگين شدن دشمن می‌شود و خطبه‌های نماز جمعه تبلور پيوند دين با سياست در راستای حفظ نظام است، تصريح كرد: حضور مسئولان و مديران جامعه در نماز جمعه به همين دليل است كه نماز جمعه مهم‌ترين نماد ولايت و برپايی حكومت ولايی در ايران اسلامی و جايگاه تبيين سياست‌های فرهنگی نظام است.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، رونق نماز جمعه را در سايه پيوند بين مردم و ائمه جمعه دانست و گفت: امام جمعه جديد شهر معمولان با تعامل و هم‌انديشی مردم و مسئولان به پيشرفت اين شهر كمك و مردم از ثمره اين اقدامات بهره‌مند شوند.

آرشیو اخبار