نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد، سه‌شنبه، 23 اسفندماه در مراسم معارفه دبير جديد ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر كه در خرم‌آباد برگزار شد، به آياتی از قرآن‌ كريم درخصوص اهميت فريضه‌های امر به معروف و نهی از منكر اشاره كرد و گفت: از اين آيات بر می‌آيد كه امر به معروف و نهی از منكر ريشه تمام احكام اسلام است و برتری امت اسلامی هم به‌واسطه احيای امر به معروف و نهی از منكر است.

وی با بيان اين‌كه اگر امر به معروف و نهی از منكر در جامعه كار نشود همه سقوط می‌كنند و دچار گرفتاری و هلاكت می‌شوند، افزود: با شكل‌گيری انقلاب اسلامی ايران دو فريضه امر به معروف و نهی از منكر در كشور جايگاه پيدا كرد و ستادی تحت عنوان احيای امر به معروف و نهی ازمنكر در كشور ايجاد شد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی به تأكيدات مقام معظم رهبری در رابطه با احيای امر به معروف و نهی از منكر اشاره و تصريح كرد: لازم است پايبندی به امر به معروف و نهی از منكر، ملاك انتخاب و گزينش مديران و مسئولان باشد.

امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌كه عملكرد و فعاليت‌های ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر بايد به‌گونه‌ای باشد كه در جامعه تأثيرگذار باشد، ادامه داد: شورای امر به معروف و نهی ازمنكر ادارات و سازمان‌ها بايد رصدخانه دينی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين ميرعمادی با يادآوری اين‌كه ما نبايد دامنه امر به معروف و نهی از منكر را تنها به مواردی مثل بدحجابی و بی‌حجابی محدود كنيم، افزود: ناهيان از منكر بايد در زمينه منكرهايی از قبيل كم‌كاری، تنبلی، سوء استفاده‌ از بيت‌المال، رشوه، پارتی‌بازی نيز نهی از منكر كنند و علاوه بر اين در زمينه ترويج معروفاتی مثل نماز، احسان، اخوت و برادری و وحدت در جامعه تلاش كنند.

رئيس ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر استان لرستان با تأكيد بر اين‌كه مسئولان دستگاه‌های اجرايی وظيفه دارند ستاد احيای امر به معروف و نهی از منكر را ياری كنند چراكه امر به معروف و نهی از منكر يك وظيفه ذاتی است، خاطرنشان كرد: آمران به معروف و ناهيان از منكر نيز بايد آموزش‌های لازم در زمينه امر به معروف و نهی از منكر را فر بگيرند، به بهترين شيوه و با زبان نرم تذكر لسانی داشته باشند و علاوه بر اين به تذكر لسانی آن‌ها به افراد همراه با احترام به شخصيت آن‌ها باشد.

وی تشويق به ارزش‌ها را ازديگر مواردی عنوان كرد كه بايد مدنظر آمران به معروف و ناهيان از منكر قرار بگيرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی در پایان افزود: آنچه بايد مدنظر آمران به معروف و ناهيان از منكر قرار بگيرد اين است كه ضمن اين‌كه خودشان عامل به معروف باشند، در تذكر لسانی از روش‌های جذاب و نو استفاده كنند چون هرچه زمان جلوتر می‌رود شيوه‌های جديدی ايجاد می‌شود.

برای دیدن تصاویر این مراسم بر روی عبارت گزارش تصویری کلیک کنید.

آرشیو اخبار