حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی شنبه 20 اسفندماه در همایش مسجد کانون بیداری اسلامی که به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خرم‌آباد برگزار شد، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری از موفق‌ترین نهادهای در امور فرهنگی جامعه‌اند، گفت: مسجد محوری امور نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برابر دسیسه‌های دشمنان ایمن می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قرآن، مسجد و معنویت تضمین کننده کمال انسانی هستند، اظهار داشت: فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بر محوریت قرآن و عترت انجام می‌شود، از این‌رو باید فعالیت این کانون‌ها زیر نظر ائمه جماعت مساجد صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در جذب جوانان و اقشار مختلف جامعه به سوی معنویت دارند.

میرعمادی افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بستر مناسبی برای مقابله به جنگ نرم دشمنان هستند.

وی یادآورشد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تأثیر بسزایی در جذب جوانان به مساجد را برعهده دارند.

ایشان خاطرنشان کرد: اگر جوانان می‌خواهند در مقابل جنگ نرم ایستادگی کنند، باید به مساجد و نماز جمعه‌ روی بیاورند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بابیان اینکه رشد و پیشرفت جامعه با از بین رفتن آفت محقق می‌شود، گفت: فعالیت‌های فرهنگی همواره دچار آسیب می‌شوند، پس جوانان باید فعالیت‌های فرهنگی کانون خود را آسیب‌شناسی کنند.

‌میرعمادی تصریح کرد: اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید همواره فعالیت‌های خود را با محوریت یک عالم با تقوا انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه داشتن ذوق انجام کار لازمه کار فرهنگی است، گفت: جوانان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تلاش کنند، با محوریت ائمه جماعات کار کنند و از این محور خارج نشوند.

همایش مسجد کانون بیداری اسلامی به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خرم‌آباد برگزار شد.

آرشیو اخبار