نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد عصر پنج‌شنبه 18 اسفند در جمع حافظان و قاريان لرستانی، در سخنانی به حديثی از حضرت فاطمه زهرا(س) مبنی بر اين كه «من از دنيای شما سه چيز را دوست دارم يكی تلاوت قرآن، ديگری نگاه به چهره حضرت رسول(ص) و سوم انفاق در راه خدا»، گفت: قرآن كريم تاثير فراوانی بر دل و جان انسان‌ها به ويژه جوانان دارد.

وی از قرآن به‌عنوان عامل وحدت، اتحاد، انسجام و همدلی انسان‌ها نام برد و افزود: اگر مسلمانان می‌خواهند يد واحده و قدرت بزرگ در دنيا باشند در سايه قرآن است كه اين هدف تحقق می‌يابد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی نقش قرآن در زندگی فردی و اجتماعی را يك نقش حياتی و مهم دانست و با بيان اين‌كه بشر امروز بيش از هر زمانی به قرآن نيازمند است، تصريح كرد: تاثيری كه قرآن در بيداری اسلامی داشته است بر كسی پوشيده نيست همچنان‌كه انقلاب اسلامی ايران در سايه قرآن بود كه به پيروزی رسيد.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: اگر جنگ نرم دشمنان در ايران تاثيرگذار نبوده اين به بركت قرآن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ميرعمادی فعاليت‌های صورت گرفته در استان در زمينه تربيت حافظان و قاريان ممتاز را قابل تقدير دانست و با بيان اين‌كه حافظان و قاريان لرستانی ديگر بايد فرا استانی فكر كنند و به فكر كسب موفقيت‌های كشوری و جهانی باشند، خاطرنشان كرد: قاريان و حافظان بايد تفسير و معارف قرآن را مطالعه كرده و فهم و معرفت خود نسبت به قرآن را بالا ببرند.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان برگزاری مسابقات تفسير قرآن را برای قاريان استانی پيشنهاد كرد و يادآور شد: بايد با برگزاری مسابقات تفسير قرآن برای قاريان آنها را ملزم به مطالعه تفسير قرآن كرد چرا كه تفسير قرآن در تلاوت و حفظ قرآن تاثير مثبت خواهد داشت.

آرشیو اخبار