حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد چهارشنبه 26 اسفندماه  در نشست قاريان و حافظان لرستانی كه در محل حسينيه حبيب ابن مظاهر خرم‌آ‌باد برگزار شد، پيرامون اهميت تلاوت قرآن‌كريم و لزوم برخورداری قاريان از اخلاق قرآنی مباحثی را مطرح كرد.

ايشان با تأكيد بر اين‌كه قاری قرآن بايد خود را به اخلاق قرآنی آراسته كند، گفت: يك قاری و حافظ قرآن‌كريم در درجه اول بايد اخلاق قرآنی را در خود تقويت كند و منش و اخلاق او بايد اخلاق و منش قرآنی باشد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با بيان اين‌كه هدف از تلاوت قرآن بايد تربيت و اخلاق باشد، افزود: تلاوتی در جان انسان اثر می‌گذارد كه قاری خودش متخلق به اخلاق قرآنی باشد.

امام جمعه خرم‌آباد با تأكيد بر اين‌كه يك قاری قرآن وقتی به تلاوت قرآن می‌پردازد بايد در قدم اول اين آيات در وجود خودش اثر گذاشته و و را دگرگون سازد، افزود: اگر رفتار و اخلاق يك قاری قرآن‌كريم قرآنی نباشد، تلاوت وی تأثيری در مخاطب نخواهد داشت پس لازم است قاريان قرآنی رفتار و اخلاق خود را قرآنی كنند.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با بيان اين‌كه در روايات عنوان شده ائمه‌اطهار(ع) وقتی آيات مربوط به بهشت را می‌خواندند مسرور می‌شدند و وقتی آيات مربوط به جهنم و عذاب را تلاوت می‌كردند اشك می‌ريختند چرا كه آنها اين آيات را احساس می‌كردند، ادامه داد: قاريان قرآن بايد مسأله اخلاق قرآنی را هم در درون جان خود و هم در وجود ديگران تقويت كنند.

وی گفت: حركت‌های قرآنی خوبی در استان شكل گرفته كه به‌زودی شاهد آثار و بركات آن خواهيم بود.

آخرین اخبار