حجت الاسلام و المسلمين «سيداحمد ميرعمادی» نماينده ولی‌فقيه در استان و امام‌جمعه خرم آباد يكشنبه، 22 اسفند  در دیدار رئيس و كاركنان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان لرستان با بيان اينكه حاكميت ارزش‌ها در جامعه حاصل خون شهدايی است كه برای دفاع از ارزش‌ها با نثار خون خود در مقابل متجاوزان ايستادگی كردند، افزود: اثر خون شهدا موجب برقراری عدالت و حقانيت در جامعه شده است.

وی ادامه داد: اثر خون شهدا عامل مهمی در بازدارندگی دشمن از هرگونه تهاجم عليه نظام مقدس جمهوری اسلامی است كه بايد به اين ايثار افتخار كرد و آن را گرامی داشت.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان بر الگو پذيری از شهدا به عنوان نمونه‌ای از انسان كامل تأكيد كرد و گفت: شهدا با نثار خون خود پاكی ، صداقت و مودت را به جامعه تزريق كردند.

حجت‌الاسلام و المسلمين ميرعمادی بر نهادينه كردن فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه تأكيد و اظهار كرد: بنياد شهيد و امور ايثارگران بايد در اين زمينه با اجرای برنامه‌های فرهنگی نقش محوری خود را به خوبی ايفا كند.

ایشان با تأكيد بر ضرورت توجه جدی به مسايل فرهنگی در جامعه به ويژه در خانواده شهدا گفت: توجه به مسايل تربيتی ، اخلاقی ، آموزشی و معنوی خانواده شهدا بايد از اولويت‌های كاری در سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران باشد.

امام‌جمعه خرم‌آباد افزود: در شرايطی كه دشمن با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم عليه نظام وارد صحنه شده بايد در زمينه مسايل فرهنگی در جامعه بيشتر هزينه كرد تا باورهای دينی در جامعه تقويت و گسترش يابد.

وی همچنين بر توجه بيشتر به فرزندان شهدا تأكيد كرد و افزود : بايد با انجام برنامه‌های متنوع فرهنگی كاری كرد تا فرزندان شهدا همانند پدران خود ، برای جامعه الگو شوند.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان در ادامه اين نشست خواستار ساماندهی گلزار شهدا در سطح استان شد و گفت: بايد كاری كرد تا قبور شهدا به عنوان زيارتگاه مورد توجه همگان قرار گيرد.

در اين ديدار كه به مناسبت سالروز تاسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامی انجام شد، رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران لرستان گزارشی از عملكرد اين سازمان ارائه كرد.

آخرین اخبار