حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد شنبه، 16 آذر به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد خرم‌آباد با تبریک به مناسبت این روز و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، گفت: 16 آذر روزی ماندگار در تاریخ ایران اسلامی است که پس از کودتای 28 مرداد با هوشیاری و بصیرت دانشجویان شکل گرفت و تاکنون مسیر روشن خود را با رهنمودهای مقام معظم رهبری سپری می‌کند.

وی از جنبش دانشجویی به‌عنوان مهمترین یار و حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری یاد کرد و افزود: پس از کودتای 28 مرداد که رژیم شاهنشاهی به حمایت و سرمایه‌گذاری آمریکا در ایران تثبیت شد، دانشجویان به حضور نیکسون معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ایران اعتراض کردند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با تصریح به اینکه در این رویداد کسانی‌که به‌موقع عمل کردند و با هوشیاری و بصیرت به صحنه آمدند دانشجویان بودند و زمینه جنبش دانشجویی در ایران را پایه‌گذاری کردند، گفت: این حادثه تبدیل به یک حرکت مستمر شد و 16 آذر آغاز حرکت جنبش دانشجویی در مخالفت با استکبار است و اولین مخالفت علنی با دانشجویان با دخالت بیگانگان در کشور بود وحرکتی برای یک مستمر برای نسل جوان و آگاه و پیشگام است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با یادآوری اینکه جنبش دانشجویی باعث همراهی قشر عظیم دانشجویان با نهضت امام خمینی (ره) شد و اولین گروه حامی از این نهضت شدند، افزود: همچنین نهضت انقلاب اسلامی تفکر دینی را به روحیه استکبارستیزی دانشجویان افزود و رنگ دینی به آن بخشید.

وی اظهار کرد: در این راستا است که تفکر ولایی دانشجویان شکل گرفته و در سال 56 نشاط دانشجویی دانشگاه‌ها را فرا گرفت و دانشگاه محور تظاهرات و اعتراضات ضد رژیم شد و حوزه و دانشگاه تبدیل به سنگرهای دانشجویی شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس برگرفته از روحیه ولایی و استکبارستیزی جوانان و دانشجویان این مرز و بوم داشت که هرگز حاضر به سپردن سرنوشت خود به دست بیگانگان نمی‌شوند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: در سال‌های گذشته برخی افراد به‌منظور سودجویی از جنبش‌های دانشجویی سعی در همسو کردن آنان با مقاصد شوم خود دارند؛ لذا ماهیت 16 آذر استکبارستیزی است و مهمترین شاخصه این جنبش‌ها ولایت‌پذیری و بصیرت و تفکر ولایی است.