حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی شامگاه سه شنبه 28 اسفندماه در جلسه شورای اداری لرستان با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) عصاره فضیلتها و کرامت ها است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) دختری مهربان برای پدرش بود عنوان کرد: این بانوی بزرگوار آنقدر عزیز است که پدر ایشان بر دستانش بوسه می زند و به او لقب "ام ابیها" می دهند.

حضرت فاطمه(س) زن مسلمانی بود که الگوی همه انسانها شد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه زمانی که حضرت فاطمه(س) وارد اتاق می شدند پدرشان به احترام ایشان از جا بلند می شدند ادامه داد: امروز که قرن 20 ام را می گذرانیم پدری نداریم که اینگونه نسبت به دختر خود احترام بگذارد و این نشانه عظمت این بانوی بزرگوار بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) شریک در غم و اندوه حضرت علی(ع) بود و پا به پای شوهر خود حرکت می کرد بیان داشت: این امر موجب شده که حضرت علی(ع) می فرماید که هر گاه به چهره فاطمه نگاه می کنم غم و اندوه از زندگی من برطرف می شود.

وی همچنین با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) مادری دلسوز و آشنا با اصول تربیت دینی بود عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) زن مسلمانی بود که الگوی همه انسانها شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه عفت، پاکدامنی، ایمان، عبادت، حیا و ... حضرت فاطمه(س) الگو است گفت: همچنین حضور به موقع در صحنه در دفاع از ولایت از دیگر ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگوار است.

اولین مدافع ولایت حضرت فاطمه(س) بوده است

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اولین مدافع ولایت حضرت فاطمه(س) بوده است بیان داشت: همچنین اولین شهیده راه ولایت نیز این بانوی بزرگوار بودند و به موقع از ولایت دفاع کردند.
وی با بیان اینکه خیلی ها ادعای ولایتمداری دارند اما به موقع در صحنه حضور ندارند و تعللمی کنند گفت: این در حالیست که هنگام رفاه، آسایش و امنیت سینه چاک می کنند و از ولایت دفاع می کنند، این که ارزشی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ولایت و امامت نظام بخش جامعه هستند عنوان کرد: بدون این دو نظامی وجود ندارد به طوریکه امامت و رهبری عامل وحدت جامعه و دوری از تفرقه هستند.

حجت الاسلام میرعمادی  با بیان اینکه در حکومت اسلامی محور همه امور توجه به خداست بیان داشت: مردم در حکومت اسلامی بر محور دین حرکت می کنند و امامت و ولایت دین را تبیین و مردم را در مسیر خدا راهنمایی می کنند.

پیشرفت نظام مدیون هدایت های رهبر معظم انقلاب است

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم امروز یک نمونه از جایگاه ولایت و رهبری را در جامعه لمس می کنیم گفت: امروز به خوبی می بینیم که در سایه ولایت و رهبری چه دستاوردهایی متوجه نظام و ملت می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب در سایه ولایت و رهبری بوده است یادآور شد: اگر امروز در زمینه های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاه مطلوبی دارد در سایه هدایت و رهبری مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام میرعمادی پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مدیون هدایت های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری به موقع سیاست گذاری و هدایت می کنند و این امر نیز موجب وحدت در جامعه شده است.

وی با تاکید بر اینکه خنثی شدن توطئه های دشمنان به برکت رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری است تصریح کرد: ایشان همواره در این زمینه دست به روشنگری می زنند و به موقع وظایف مسئولان نظام را تبیین می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز رهبری مسئولیت صیانت از انقلاب را به عهده دارد و به خوبی از انقلاب حفاظت و صیانت کرده است ادامه داد: هر جا که تهدیدی در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته رهبر معظم انقلاب روشنگری کرده و با هدایت های هوشمندانه خود انقلاب را حفظ کرده است.

ضرورت بومی سازی کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی در لرستان

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی راهی برای صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی بیان داشت: اگر می خواهیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حفظ شود و دستاوردهای انقلاب باقی بماند راهش اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه لازمه پیشرفت این است که به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه داشته باشیم تصریح کرد: یکی از پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئله اقتصاد است که دشمنان نیز تهدیدهای اقتصادی شکننده ای علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار می برند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه در برابر تهدید و تحریم های اقتصادی دشمنان باید به اقتصادمان بها بدهیم گفت: یکی از راههای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در استان بومی سازی کردن این سیاستهاست.

عدم همکاری با سرمایه گذاران با سیاستهای اقتصاد مقاومتی منافات دارد

وی با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی در استان لرستان بیان داشت: تقویت فرهنگ کار، تلاش و کوشش در استان یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر آبی کردن زمینهای کشاورزی، بهره وری صحیح از آب، جهت دادن مردم به سمت محصولات کشاورزی پر درآمد افزود: همچنین جذب سرمایه گذار در استان یکی دیگر از الزامات حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در لرستان است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه انجام کارهای بزرگ نیازمند منابع مالی است تصریح کرد: این در حالیست که با زحمت فراوان از سوی مدیریت ارشد استان سرمایه گذارانی در لرستان حضور می یابند اما برخی دستگاههای اجرایی استان همکاری لازم را برای فعالیت آنها در استان ندارند.

وی با تاکید بر اینکه این عدم همکاری با سرمایه گذاران با سیاستهای اقتصاد مقاومتی منافات دارد ادامه داد: دستگاههای اجرایی استان باید از حضور سرمایه گذاران استقبال و موانع بر سر راه آنها را برطرف کنند.

تقدیر از عملکرد مدیریت ارشد لرستان در حوزه جذب سرمایه گذار

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تقدیر از عملکرد مدیریت ارشد استان در حوزه جذب سرمایه گذار عنوان کرد: خوشبختانه استاندار لرستان عنایت ویژه ای به بحث سرمایه گذاری و حضور بخش خصوص در لرستان دارند و می طلبد که مدیران دستگاههای اجرایی استان نیز در زمینه رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری همکاری داشته باشند.


حجت الاسلام میرعمادی همچنین پرهیز از اسراف را یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی در لرستان عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت جوانان نیز یکی دیگر از الزامات حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در لرستان محسوب می شود.

غفلت از ظرفیت جوانان در مسیر توسعه لرستان

وی با بیان اینکه متاسفانه این ظرفیت در استان مورد غفلت قرار می گیرد عنوان کرد: باید باور داشته باشیم که جوانان ظرفیت بزرگی برای رشد و توسعه لرستان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حتی می توان در انتخاب مدیران استان نیز رویکرد به سمت استفاده از جوانان باشد گفت: جوانان انرژی، اعتماد به نفس و حوصله دارند و برای کارها وقت می گذارند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین پرهیز از افراطی گری و طایفه گرایی را یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی در لرستان دانست و گفت: این دو موجب هدر رفت امکانات، محرومیت و عدم رشد و توسعه استان می شوند.

وی با تاکید بر اینکه توانی را که استاندار لرستان با رویکرد خدمت رسانی، کار عمرانی و رفع محرومیت ها در دستور کار قرار داده باید از سوی مدیران عملیاتی شود بیان داشت: مدیران دستگاههای اجرایی استان سال آینده با جدیت، برنامه ریزی دقیق و حرکت رو به جلو زمینه توسعه و پیشرفت لرستان را فراهم آورند.