حجت الاسلام سید احمد میرعمادی سه شنبه 13 اسفندماه در دیدار با کارکنان کمیته امداد لرستان اظهار داشت: تاریخچه تشکیل کمیته امداد به عنوان یادگار ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گویای این حقیقت است که امام یک شخصیت آینده نگر، دور اندیش و جامع بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دوراندیشی، آینده نگری، نگاه به اهداف و خدمات متعالی را از امتیازات کمیته امداد امام خمینی برشمرد و گفت: اندیشه تاسیس کمیته امداد یک اندیشه الهی و خدایی است زیرا تمام پیامبران الهی رسالت رسیدگی به محرومان و نیازمندان جامعه را بر عهده داشته اند و این موضوع در سیره معصومین و امامان نیز بوده است.

وی با اشاره به لزوم توجه به محرومان و مستضعفان در جامعه اسلامی گفت: ضرورت توجه به محرومان به اندازه ای اهمیت دارد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گذشت 22 روز کمیته امداد به عنوان دومین نهاد انقلابی تاسیس شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه رسیدگی به محرومان در قانون اساسی به عنوان یک وظیفه حکومتی تعیین شده است عنوان کرد: اسلام بهترین مدافع حقوق بشر است و اسلام بالاترین حقوق را در جامعه برای محرومان در نظر گرفته است.

برنامه های اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد مهمترین بخش اقتصاد جامعه را رفع فقر و فاصله طبقاتی در جامعه برشمرد و تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در راستای عدالت اجتماعی و رفع فقر در جامعه است.
وی افزود: برنامه های سیاستهای اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است و باید مسئولین توجه داشته باشند که رویکرد این برنامه ها برای رفع فقر در جامعه باشد و این را به عنوان یک اصل بپذیرند.

آمار مددجویان کمیته امداد مایه افتخار نیست/ ضرورت حرکت در مسیر خودکفایی

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آمار مددجویان کمیته امداد مایه افتخار نیست و واقعیت های تلخ جامعه است عنوان کرد: یکی از کارهای کمیته امداد که همواره باید انجام دهند توجه به ضرورت خودکفایی مددجویان و تلاش برای خدمت به محرومان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد دستگیری از نیازمندان در ابعاد مختلف اخلاقی، عاطفی و تربیتی برای نگهداشتن بخشی از جامعه اسلامی را با اهمیت دانست و گفت: بعد عاطفی احسان و نیکوکاری باید در بین مردم ترویج داده شود و در این راستا جشن های احسان و نیکوکاری را باید با شور و نشاط بیشتر برگزار کنیم.

آرشیو اخبار