یزدان سهرابی چهارشنبه در آئین افتتاحیه همایش جوانان مساجد و محلات لرستان اظهار داشت: مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان طی پنج سال گذشته تاکنون چندین برنامه بزرگ و کوچک را در حوزه جوانان برگزار کرده است.

وی ادامه داد: همایش علمی "جوانان، ولایت و معنویت"، جشنواره تجلیل از 313 جوان برتر و برگزیده لرستان، همایش بین المللی "الگوی اسلامی جوان ایرانی" و گردهمایی مدیران و فعالان فضای مجازی لرستان از جمله برنامه های برگزار شده توسط این مجمع بوده است.

دبیر همایش بزرگ جوانان مساجد و محلات لرستان با اشاره به فعالیت این مجمع در قالب اعضای جوان و جوان یاور عنوان کرد: در قالب این مجمع جوانان متعهد، خلاق و ارزشی گرد هم آمده اند تا در مسیر تبیین منویات رهبری در حوزه جوانان گام بردارند.

سهرابی با اشاره به برگزاری نشست های محلهای با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان از ابتدای سالجاری عنوان کرد: برآورد نشست های محله ای در سطح محلات شهر خرم آباد نشان داد که جوانان باابهامات، پرسش ها و شبهاتی مواجه هستند که باید مجالی برای طرح و پاسخ گویی به آنها از سوی صاحب نظران فراهم شود.

وی گفت: در این راستا ایده برگزاری همایش بزرگ جوانان مساجد و محلات استان لرستان از سوی مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان مطرح و اجرایی شد.

دبیر همایش بزرگ جوانان مساجد و محلات لرستان با اشاره به فعالیت چهار کمیسیون تخصصی در قالب برگزاری این همایش عنوان کرد: کمیسیون بررسی مسائل فرهنگی، کمیسیون بررسی مسائل اجتماعی، کمیسیون تخصصی بررسی مسائل فناوری و علمی و کمیسیون بررسی آسیبها و تهدیدات جوانان عنوان این کمیسیونهای تخصصی است.

سهرابی با اشاره به استقبال جوانان از برگزاری این همایش بیان داشت: بیش از هزار نفر در سایت همایش جوانان مساجد و محلات لرستان برای حضور در همایش و کمیسیونهای تخصصی ثبت نام کرده بودند.