آیت الله سید احمد میرعمادی 30 فروردین ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: از نشانه‌های مهم منتظران واقعی امام زمان (عج) تقوا است.

وی با بیان اینکه امام زمان (عج) می‌فرماید «اگر شیعیان ما تقوا داشتند و خدا را اطاعت می‌کردند و بر عهد و پیمانی که با خدا بستند استوار باقی می‌ماندند و وفا می‌کردند، امر فرج ما نزدیک می‌شد و زودتر شما سعادت دیدار ما نصیبتان می‌شد»، تصریح کرد: هرچه تقوا داشته باشیم و از ظلم به دور باشیم، کمکی برای فرج مولای ماست.

روز نیمه شعبان روز امید و عدالت است

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه نیمه شعبان سالروز ولادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج) است، این میلاد سراسر نور و رحمت را به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، گفت: روز نیمه شعبان روز امید و عدالت است، امید به یگانه منجی عالم بشریت و عدالت گستر جهانی، ما معتقدیم وقتی امام زمان به دنیا آمد بشریت با مفهوم امید و عدالت آشنا شد.

امام زمان (عج) امید بخش و عدالت گستر جامعه است و فرهنگ انتظار فرهنگ عدالت و امید است

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) امید بخش جامعه و عدالت گستر جامعه است؛ فرهنگ انتظار فرهنگ عدالت و امید است، وقتی صحبت از انتظار می‌کنیم فرهنگ انتظار انسان ساز است و زمینه ساز مبارزات مردمی در جهان برای عدالت و امید به زندگی است.

وی افزود: از برکات شب و روز نیمه شعبان محروم نشویم، مخصوصاً احیای شب نیمه شعبان، نیمه شعبان را همانند شب قدر به امید فرج امام زمان (عج) احیا و شب زنده داری کنیم.

سربازان گمنام امام زمان (عج) چشمان بینای انقلاب اسلامی هستند

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه روز نیمه شعبان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است، اظهار داشت: تلاش نیروهای جان بر کف وزارت اطلاعات و مجاهدت‌های خاموش این عزیزان برای برقراری امنیت است. چشمان بینای انقلاب اسلامی و حافظان امنیت در کشور هستند، اقداماتی که در زمینه امنیت کشور رخ می‌دهد بخش عمده‌اش مرهون تلاش‌های شبانه روز نیروهای جان برکف وزارت اطلاعات است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این عزیزان حتی نمی‌توانند عملکرد خودشان را برای مردم بازگو کنند تا مردم متوجه شوند که فرزندانشان چه تلاش‌های گسترده‌ای برای خدمت به اسلام و نظام اسلامی انجام می‌دهند، تصریح کرد: خدمات وزارت اطلاعات در حوزه امنیت و مبارزه با قاچاق و مواد مخدر و ضربه زدن به باندهای مخوف فساد و ضربه زدن به باندهای تروریست، ضد انقلاب، معاندین نظام و بسیار برجسته است و جای تقدیر و تشکر دارد.

اشراف اطلاعاتی که نیروهای امنیتی ما دارند زبانزد دستگاه‌های امنیتی دنیا است

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مؤمن، انقلابی، متعهد و ایثارگر گاهی برای انجام یک مأموریت شاید چند شبانه روز جانشان را در خطر می‌اندازند تا یک باند مخوف تروریستی یا مواد مخدر و فساد را منهدم کنند، افزود: اقدامات ارزشمندی که این سربازان گمنام امام زمان (عج) در ابعاد گوناگون انجام می‌دهند جای تقدیر دارد، امروز دستگاه امنیتی ما مظهر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است. اشراف اطلاعاتی که نیروهای امنیتی ما دارند زبانزد دستگاه‌های امنیتی دنیا است. دستگیری ریگی ملعون یک نمونه بوده است و ده‌ها نمونه این چنینی که به دلیل مسائل امنیتی بازگو نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: مردم ایران قدردان زحمات و تلاش و کوشش این عزیزان هستند، عزیزانی که شبانه روز و به موقع تهدیدات را خنثی می‌کنند. در فضای مجازی فعالیت بسیار گسترده‌ای دارند که امنیت روحی و روانی مردم را حفظ کنند. تبریک می گویم روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را و از زحمات و تلاش و کوشش آنها در تأمین امنیت جامعه تقدیر و تشکر می‌کنم.

عملکرد چهل ساله سپاه موجب خشم و عصبانیت دشمن است

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: سپاه یک نهاد مردمی، انقلابی و ولایی است، عملکرد ۴۰ ساله سپاه یک مشخصه دارد و آن مشخصه این است که این عملکرد چهل ساله موجب خشم و عصبانیت دشمن و موجب امید و شادی و عطوفت برای مردم ایران اسلامی است.

امروز سپاه تهدید برای آمریکا اما مهربان برای مردم ماست

وی با بیان اینکه مردم از سپاه راضی هستند و آمریکا دشمن سپاه است، سپاه تمام توطئه آمریکا را در منطقه خنثی کرده است، تصریح کرد: آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای منطقه بود، چه کسی جلوی تجزیه منطقه را گرفت؟ جز نیروهای جان برکف سپاه. آمریکا می‌خواست تروریست، داعش و القاعده رواج داشته باشد تا به منافع خود برسد، سپاه القاعده و داعش و گروه‌های تروریستی دیگر را از بین برد. دفاع از حریم و حرم برای حفظ ارزش‌ها و مقدسات بخشی از عملکرد سپاه است.

خطیب جمعه خرم آباد تلاش برای پیشرفت کشور را از دیگر خدمات سپاه برشمرد و افزود: دشمن تحریم کرده و سپاه توانسته پالایشگاه ایجاد کند در جهت تحریم زدایی. امروز سپاه تهدید برای آمریکا اما مهربان برای مردم ماست. سپاه تهدیدی برای استکبار جهانی است اما خدمتگذار صدیق برای ملت ایران هستند. راهی که نیروهای سپاه انتخاب کرده اند راه صحیح و محکمی است، ان شاء الله خداوند متعال این عزیزان را حفظ کند.

ارتش نهادی مردمی و انقلابی است که وجودش، امکاناتش و تجهیزاتش در خدمت ملت است

آیت الله میرعمادی به ۲۹ فروردین روز ارتش و سه شنبه سوم اردیبهشت سالروز شهادت شهید سپهبد قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش، گفت: ارتش هم امروز امتحان خود را پس داد، امروز ارتش نهاد مردمی و انقلابی است که وجودش، امکاناتش و تجهیزاتش در خدمت ملت است، قدرتش برای حفظ جان ملت است.

وی ادامه داد: در همین قضیه سیل رهبری اظهار رضایت کردند و فرمودند ارتش جزو اولین گروه‌هایی بوده که به داد مردم رسیده است، این یعنی اینکه جان را برای مردم، انقلاب و نظام فدا کردند. امروز نیروهای مسلح و نظامی و امنیتی ما مظهر اقتدار نظام هستند.

اخوت و همدلی نیروهای مسلح رمز ماندگار انقلاب است

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه وقتی انسان صحنه‌های زیبای همبستگی، همدلی و اخوت نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی، بسیج و نیروهای مردمی و جهادی را در کنار هم می‌بینید، در یک قاب تصویر مشاهده می‌کند که همه در حال خدمتگذاری به مردم هستند مایه عزت و افتخار است، رمز ماندگاری انقلاب ما همین جلوه‌ها است، تصریح کرد: رمز موفقیت و پیشرفت انقلاب اسلامی در همین است که نیروهای مردمی، جهادی، روحانی، طلبه، بسیجی و سپاهی و در کنار هم یکپارچه هستند و خدمت می‌کنند. از خداوند می‌خواهیم این نیروهای خدوم را در پناه خود حفظ کند.

آیت الله میرعمادی بر لزوم تداوم کمک‌های مردمی و جبران خسارت‌ها از سوی دولت تاکید کرد و اظهار داشت: تازه مشکل شروع می‌شود، تا حالا امدادرسانی بوده است. رهبری هم راه جبران خسارت‌ها را تعیین کردند و در پاسخ به نامه ریاست جمهوری رهبری راه را نشان دادند و گفتند دولت از چه راه‌هایی خسارت را جبران کند؛ ۵ درصدی که برای حوادث غیرمترقبه است و از کاهش هزینه‌های جاری دولت.

دولت از سفرهای خارجی مسئولان کم و خسارت‌های سیل را جبران کند

وی خاطرنشان کرد: این سفرهای خارجی برخی مسئولین را کم کنند، چه خبر است، کجا می‌روند برای چه می‌روند. این همه دلار مصرف می‌شود، چه ضرورتی دارد که یک گروهی راه بیفتند خودشان و زن و بچه و خدم و حشم و لباس دار و کیف دار و؛ چه خبر است. این هزینه‌ها را کاهش دهید جبران خسارت سیل شود. از ظرفیت مردمی و کمک‌های مردمی، خیران و نیکوکاران استفاده شود.

خطیب جمعه خرم آباد افزود: امیدواریم این رهنمود رهبری جدی گرفته شود، به اعتقاد من با استفاده از این موارد ۵ گانه ای که رهبری برای جبران خسارت‌ها راهنمایی فرمودند تمام خسارت‌های سیل جبران خواهد شد. اگر عمل نشود قطعاً مشکلات باقی می‌ماند.

 

آرشیو اخبار