آیت الله سید احمد میرعمادی 12 فروردین ماه در ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه تشکر می‌کنم از آقای جهانگیری که حقیقتاً در این سیل اخیر ایشان نسبت به تمام استان‌ها سنگ تمام گذاشتند و حضور پیدا کردند و قطعاً هم در این سفر به لرستان مخصوصاً در این شرایط بحرانی، امروز و امشب و فردا در لرستان حضور دارند، اظهار داشت: قطعاً مردم ما قدردان هستند و تشکر می‌کنند.

وی با بیان اینکه تقدیر دارم از همه دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه استاندار لرستان که حقیقتاً از روز نخست حادثه حضور مستمر و پیگیری داشتند، تصریح کرد: سه عامل باعث شد در سیل اخیر تلفات جانی نداشته باشیم. مسئله آمادگی دستگاه‌ها، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی مداوم و به موقع به مردم باعث شد تلفات جانی نداشتیم اما به هر روی خسارات زیرساختی و مالی فراوانی داشته‌ایم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه آنچه که در جلسه گفته شد شاید گزارش بوده است اما واقعیت این است خسارات بیش از میزانی است که گفته می‌شود، افزود: مردم از ما انتظار داشتند حرف‌های آنها را به مسئولان برسانیم، در این جلسه می‌خواهیم درد مردم را بازگو کنیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه حادثه سیل یک آزمونی بود که برای ما پیام‌ها و پیامدهای فراوانی داشت، اول اینکه نشان داد که مسئولین و مردم حادثه دیدگان را تنها نمی‌گذارند، نوع دوستی و ایثار مردم نشان داده شد، تصریح کرد: از سوی دیگر ضعف‌ها و کمبودهای ما و کارهای غیرکارشناسی ما را نشان داد.

وی با تاکید بر اینکه همه شهرستان‌های ما خسارت دیده‌اند، مردم ما می‌گویند اسباب و اثاثیه از بین رفته، خانه‌ها تا دو متر به درون آب رفته است، ۱۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری شهری و ۳ هزار واحد روستایی دچار آبگرفتگی شده است، افزود: واقعیت این است منازل مردم دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. دام‌های مردم از بین رفته است، استخر پرورش ماهی، ایستگاه پمپاژ و از بین رفته است. زمین‌های کشاورزی از بین رفته است و برخی از آنها هم تا دو سال قابل کشت نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به این در آذر، بهمن، اسفند و فروردین سیل داشته‌ایم، در دو سیل گذشته دولت مصوبه‌ای برای جبران خسارت نداشته است، مردم می‌گویند گذشته جبران نشده است، یادآور شد: یک اعتبار برای تسکین درد مردم و تعمیر و بازسازی زیرساخت‌های استان باید در نظر گرفته شود و مردم بدانند خسارات جبران می‌شود. یک مصوبه امید بخش و خوشحال کننده برای لرستان داشته باشید.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نباید لرستان در مقایسه با سایر استان‌ها نادیده گرفته شود، تصریح کرد: نمایندگان مردم و مردم انتظار دارند رئیس جمهوری به استان بیایند، مردم نجیب لرستان خودشان سیل را مدیریت کردند اما انتظار این است مردم حس بکنند اگر نجابت به خرج دادند بیشتر مورد توجه واقع شوند. جواب نجابت مردم را نجیبانه و کریمانه بدهیم.

آرشیو اخبار