سال 1397

آیت الله سید احمد میر عمادی جمعه ۱۰ فروردین از فاز ۱ و۲ مدرن ترین گلخانه تولید گل رز استان لرستان بازدید کرد.

وی هدف از این بازدید را حمایت از تولیدات داخلی دانست و بیان کرد: نامگذاری چندساله پیرامون اقتصاد به عنوان نیاز اساسی کشور، یک راهبرد کلی و جهت گیری فعالیت های جامعه به سمت شعار سال است.

آیت الله میرعمادی افزود: رهبر معظم انقلاب با درایت و تدبیر جهت گیری جامعه را به سمت شعار سال می برند.

وی با اشاره به اینکه همچنان که رهبری فرمودند، مخاطب شعار امسال آحاد مردم و مسئولان هستند، یعنی توجه به کالای ایرانی هم از سوی مردم باشد هم مسئولان، اظهار داشت: غیرت ایرانی ایجاب می کند که به سمت کالای ایرانی برویم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: حمایت از کالای ایرانی سبب رونق اقتصادی می شود، وقتی جنس را از خودمان بخریم چرخه اقتصاد و فعالیت تولید کننده و کارگر می چرخد و باعث اشتغال می شود.

وی یادآور شد: امروز در صحنه جنگ اقتصادی به دست توانای جوان ایرانی، آینده درخشانی برای ملت رقم خواهد خورد.

فرمانده انتظامی تهران یکشنبه ۵ فروردین در تماس تلفنی با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ضمن عذرخواهی از مردم لرستان از برخورد با متخلفانی که به قوم لر توهین کرده‌اند خبر داد.

به دنبال نامه آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان به مقام معظم رهبری پیرامون اهانت برخی از اشخاص و جریانات به قوم لر، سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران طی تماس تلفنی با آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان، ضمن ابراز تاسف از اقدام صورت گرفته و توهین به قوم لر، عذر خواهی خود را نسبت به مردم غیور و دلاور لرستان اعلام کرد.

فرمانده انتظامی تهران همچنین در این تماس تلفنی اعلام کرد که جانشین پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران بلافاصله از کار عزل شد.

سردار رحیمی یادآور شد: نیروی انتظامی همیشه حافظ امنیت و وحدت بوده و با متخلفان برخورد جدی خواهد کرد و هرگز کوچکترین اهانتی را به هیچ یک از اقوام تحمل نخواهد کرد.

در نامه ای که در فضای مجازی منتشر شده است نیز نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی از مردم لرستان عذرخواهی کرده است.

بنابر این گزارش، طی روزهای اخیر، ابلاغیه‌ای از طرف اتحادیه صنف مشاورین املاک تهران به شماره ۲۰۵.۲۸۵۶۳ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ خطاب به مشاوران املاک تهران در فضای مجازی منتشرشده است که در آن از مشاوران املاک خواسته‌شده است که بنا به درخواست معاونت محترم نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، مشخصات مربوط به متعاملین مسکن که محل تولد آن‌ها شهرستان کوهدشت است ضمن ثبت در سامانه املاک و مستغلات کشور به آن معاونت منعکس شود، که این امر موجب جریحه دار شدن احساسات مردم لرستان شد.

همچنین اخیرا نیز نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی نیز در یک فیلم ویدیویی با به کار بردن الفاظ نادرست به قوم لر و مردم لرستان توهین کرده است.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی شنبه ۴ فروردین در پی توهین به قوم لر به مقام معظم رهبری نامه نوشت، متن این نامه به شرح زیر است:

محضر مبارک رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی:
حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای دام‌ظله الوارف
بعدالتحیه والسلام
به استحضار عالی می‌رساند مدتی است اشخاص و جریانی با توهین به قوم لر به دنبال تحریک احساسات این مردم غیور و ولایی می‌باشند، همان‌طور که حضرت‌عالی فرمودید « قوم لر در طول تاریخ به شجاعت و شهامت، دلاور مردی و وفادار به اسلام و انقلاب، ولایت و رهبری شهره هستند و در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم شش هزار و ۵۰۰ شهید دین خود را ادا نمودند».

باوجود محرومیت و آمار بالای بیکاری در استان لرستان، اما این مردم شریف، نجیب و اصیل با صبر و قناعت، سختی‌ها را به خاطر انقلاب اسلامی تحمل نموده و با حضور درصحنه‌های گوناگون حماسه‌های جاویدان متعددی را به نام خود رقم زدند.

به نظر می‌رسد این ایستادگی و افتخارات قوم لر بر دشمنان و بدخواهان و افراد جاهل سنگین آمده و با توهین به آنان درصدد انتقام‌گیری هستند، قطعاً این‌گونه اقدامات اهانت‌آمیز علاوه بر حرمت شرعی، وحدت و همدلی و امنیت ملی را به مخاطره می‌اندازد.

این‌جانب به نیابت از سوی مردم ولایتمدار و شهید و پرور استان لرستان، ضمن محکوم کردن این‌چنین حرکات وقیحانه و مکاتبات توهین‌آمیز و غیرقابل‌توجیه، از مستطاب عالی استدعا دارم دستور فرمایید به‌پاس احترام به فداکاری و وفادار این مردم انقلابی و ولایی و جلوگیری از تکرار این‌گونه اقدامات مخل به وحدت و امنیت، اقدامات مقتضی را مبذول دارند.

طول عمر پربرکت حضرت‌عالی را از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد یکشنبه ۵ فروردین از بیماران بستری در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد عیادت کرد.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با حضور در بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با حضور در بیمارستان شهید رحیمی در بخش‌های مختلف بیمارستان حضور یافته و ضمن گفتگو با بیماران با اهداء گل به عیادت از آن‌ها پرداخت.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی شنبه ۴ فروردین در بازدید از کانکس‌های نوروزی پلیس در سخنانی گفت: در این ایام امنیت مطلوب و بسیار خوبی حاکم بوده که رضایت‌مندی و دعای خیر مردم را برای پلیس استان در پی داشته است.  

وی با تقدیر ویژه از زحمات و تلاش شبانه‌روزی فرمانده انتظامی استان و مجموعه تحت امر در ایام تعطیلات نوروز گفت: ایثار و فداکاری پلیس در ایام نوروز قابل‌تقدیر و تحسین است.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه افزود: خوشبختانه با تدابیر فرمانده انتظامی استان و همچنین حضور به‌موقع پلیس ضمن ارتقای ضریب امنیت در استان شاهد کاهش چشمگیر جرائم به‌خصوص در حوزه سرقت بوده‌ایم.

آیت‌الله میرعمادی گفت: در این ایام امنیت مطلوب و بسیار خوبی حاکم بوده که رضایت‌مندی و دعای خیر مردم را برای پلیس استان در پی داشته است.

وی تصریح کرد: ایثار و فداکاری پلیس در ایام تعطیلات نوروز رفاه و آسایش را برای مردم به ارمغان آورده است.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد از حضور چشمگیر نیروهای پلیس در جاده و محورهای مواصلاتی، اماکن تفریحی و تفرجگاه‌ها، خیابان‌ها و معابر که باعث کاهش چشمگیر جرائم به‌خصوص تصادفات جاده‌ای و همچنین ارتقای احساس امنیت شده است، تقدیر و تشکر کرد