سال 1397

 نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد و با حضور پرشور مردم خداجو و انقلابی در مصلای الغدیر خرم آباد برگزار شد.

آیت الله سید احمد میرعمادی 25 خردادماه در خطبه های نماز عید سعید فطر در مصلای الغدیر خرم آباد شمن تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: عیدی که برای همه مسلمانان است بر شما مبارک باشد.

 نمایش جلوه های معنویت در ماه مبارک رمضان

 وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام در یکی از خطبه های خود می فرماید «ماه رمضان، ماه همدلی است، ماه اخوت و برادری است، ماه صبر و استقامت و مقاومت است»، تصریح کرد: شما مردم خداجو جلوه هایی از معنویت، عبادت، وحدت و صبر و مقاومت را در ماه مبارک رمضان به نمایش گذاشتید.

 محصول ماه رمضان، رسیدن به تقوا است

 آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در خطبه نخست نماز عید فطر با بیان اینکه عید سعید فطر را به همه شما مومنان روزه دار تبریک و تهنیت می گویم، تصریح کرد: محصول ماه رمضان، رسیدن به تقوا و لقاء الله است.

 وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در دعای وداع با ماه مبارک رمضان می فرماید «ما در ماه رمضان بهترین سود را بردیم، بهترین غنیمت را بردیم» افزود: ماه رمضان بهترین فرصت برای بندگی و طاعت خداوند متعال است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: عده ای در این ماه مبارک بیشترین سود را بردند، آن هایی که بیشترین تلاوت قرآن، بیشترین نماز و دعا و راز و نیاز را به جا آوردند، بیشترین سود را نیز بردند.

 ماه رمضان برای مومنین سراسر سود و منفعت و برای منافقین سراسر خسران و زیان بوده است

 آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تربیت روح و خودسازی بوده است، ادامه داد: ماه رمضان، ماه تمرین اخلاق نیکو، قوت بخشیدن به اراده و مصمم شدن برای عبودیت و برندگی خدا است.

 وی با اشاره به اینکه ماه رمضان برای مومنین سراسر سود و منفعت و برای منافقین سراسر خسران و زیان بوده است، گفت: ماه مبارک رمضان برای مومنین غنیمت اما برای منافقین غرامت بوده است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: در روز عید سعید فطر دو وظیفه داریم، نخست آنکه خدای متعال را به خاطر این ضیافت الهی شکر کنیم و حمد و ثنای الهی را به جای بیاوریم، دوم آنکه تلاش کنیم سرمایه و ذخیره ماه رمضان را برای طول سال حفظ کنیم.

 مردم در راهپیمایی روز قدس جلوه های وحدت و بصیرت خود را در مقابل رژیم صهیونیستی نشان دادند

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم به خصوص نسل جوان در شب های قدر، جلوه های زیبایی از معنویت و عبودیت را به نمایش گذاشتند، افزود: مردم ایران اسلامی به ویژه مردم ولایتمدار لرستان در راهپیمایی روز قدس جلوه های وحدت، بصیرت و مقاومت خود را در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار نشان دادند.

 آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه تلاش آمریکا و ایادی او این بود که راهپیمایی روز قدس به ویژه در فلسطین کمرنگ باشد،  اما دیدید مردم چه صحنه هایی از مقاومت و بصیرت را نشان دادند، ادامه داد: تنها چیزی که می تواند در برابر استکبار کارساز باشد، مقاومت است؛ مقاومت در حوزه های سیاست، اقتصاد و فرهنگ موجب عقب نشینی استکبار می شود.

 تنها وحدت و مقاومت کار ساز است

 وی با بیان اینکه در برابر ظلم و استکبار اگر کوتاهی کنیم آن ها سیلی محکمی می زنند اما اگر ما مقاومت کنیم آن ها سیلی خورده و عقب نشینی می کنند، تصریح کرد: در برابر این غده سرطانی و آمریکای جنایتکار و ظالم تنها وحدت و مقاومت کار ساز است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم، نگاهی به گذشته داریم و نگاهی به آینده افزود: گذشته انقلاب سرشار از افتخار است، با دستاوردهای بزرگی همچون انرژی هسته ای، پیشرفت های موشکی و دفاعی، امنیت بی نظیر و استقلال و عزتمندی ۴۰ سال از انقلاب را پشت سر گذاشته ایم.

 آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: اما در چهلمین سال از انقلاب اسلامی ایران، مردم نگاهی به آینده دارند؛ با استفاده از تجربیات گذشته به دنبال پیشرفت ایران هستند.

 وی یادآور شد: پیشرفت در سایه اعتماد به نفس، تکیه بر ظرفیت های داخلی و روحیه انقلابی امکان پذیر است.

 ۳ عنصری که ضامن پیشرفت کشور است

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به ۳ عنصری که ضامن پیشرفت کشور است، اظهار داشت: اعتماد به نفس، تکیه بر توانمندی داخلی و روحیه انقلابی سه عنصر پیشرفت هستند؛ ما می توانیم کشور خود را اداره کنیم و به پیشرفت برسانیم.

 آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ثابت شده که با روحیه انقلابی می توانیم بر تمام مشکلات غلبه پیدا کنیم، تصریح کرد: روحیه انقلابی مانع سلطه بر ایران است؛ از مهم ترین خصوصیات اندیشه انقلابی گری، روحیه مطالبه گری است.

 وی افزود: مطالبه تحقق ارزش های انقلابی و دینی، مطالبه تحقق عدالت و مبارزه با ظلم و فساد، مطالبه حفظ استقلال و یکپارچگی ملت و مبارزه با اشرافی گری از ضروریات است.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی 24 خردادماه در اختتامیه جشنواره رمضان در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان طی سخنانی با تشریح ویژگی‌های نظام نجات‌بخش و سعادت آفرین حضرت رسول اکرم(ص) بیان کرد: استحکام‌بخشی درونی با تربیت نیروهای طراز و همچنین اتکا به این ظرفیت درونی از ویژگی‌های این نظام نجات‌بخش بوده است.

دشمن به دنبال تغییر نقشه راه نظام است

وی تبیین ارکان و اصولی مانند ولایت، حج، احکام اسلامی اعم از نماز و روزه، امربه‌معروف و نهی از منکر و ... را از دیگر فعالیت‌ها در راستای تحکیم پایه‌ها و استحکام این نظام بیان کرد و یادآور شد: اعلام نقشه راه و مسیر حرکت از دیگر اقدامات حضرت رسول اکرم(ص) بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام قرآن مجید را برنامه عمل و نقشه راه اعلام کردند، افزود: قرآن و عترت دو ودیعه‌ای بودند که پیامبر خاتم در میان امت خود به امانت گذاشتند.

آیت‌الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به برخی آسیب‌ها در مسیر تحکیم این نظام بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و گفت: تغییر نقشه راه یکی از مهم‌ترین این آسیب‌ها بوده است.

وی با مقایسه ارکان انقلاب اسلامی و نظام نجات‌بخش حضرت رسول اکرم(ص) گفت: امروز نیز دشمنان به دنبال هدف قرار دادن پیکره نظام جمهوری اسلامی هستند که تغییر نقشه راه و مسیر یکی از راهبردهای دشمن در این زمینه است.

تشکیل تمدن اسلامی هدف غایی انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: ایشان در این دیدار تأکید کردند که «ما بعد از امام، همان راه امام را موبه‌مو دنبال کرده‌ایم و ان‌شاءالله خواهیم کرد».

وی در ادامه به وظیفه نهادهای مختلف انقلابی ازجمله سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: امروز دشمن به دنبال تغییر نقشه راه و مسیر حرکت جمهوری اسلامی است و در این میان نقش این نهادها به‌ویژه سپاه مهم و خطیر است.

آیت‌الله میرعمادی به آثار و برکات حرکت بر اساس نقشه راه و نظام سعادت آفرین پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و عزتمندی، استکبارستیزی، نفی سلطه بیگانگان، تکیه بر توان داخلی، ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، ولایت محوری و ... را ازجمله این آثار برشمرد.

وی رمز سعادتمندی و نجات جامعه را داشتن نقشه راه و همچنین تبیین‌کننده مسیر دانست و از ولایت به‌عنوان قرآن ناطق و هدایتگر مسیر درست و تبیین‌کننده نقشه راه یاد کرد.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه مسئله ولایت‌پذیری یک رکن مهم و اصل اساسی است تصریح کرد: همه باید با لبیک‌گویی به رهبر معظم انقلاب در مسیر تحقق منویات ایشان حرکت کرده و هیچ‌گاه با ولایت زاویه نداشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به فرآیند پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی، یادآور شد: هدف غایی در این مسیر تشکیل تمدن اسلامی است که حرکت در این جهت نیازمند جدیت و تلاش است چراکه مسیر خطیر و طولانی در پیش داریم.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی در جلسه برنامه‌ریزی برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در لرستان در سخنانی با تأکید بر اینکه فلسفه روزه چیزی جزء کسب تقوا نیست اظهار داشت: در ماه رمضان می‌خواهیم که به تقوا برسیم و نتیجه تقوا درک شب‌های قدر است.

استقبال جوانان از مراسم احیای شب‌های قدر

وی بابیان اینکه نتیجه تقوا درک عظمت شب‌های قدر است عنوان کرد: فضیلت شب‌های قدر بر کسی پوشیده نیست و در قرآن نیز به عظمت شب‌های قدر اشاره‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه شب قدر، شب نزول قرآن بوده و روح لیله‌القدر شخص معصوم است عنوان کرد: عظمت شب قدر بر این است که افراد هم‌زمان با امام زمام(عج) مشغول عبادت می‌شوند.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه در شب قدر قطره‌ها متصل به دریا می‌شود و ارزش پیدا می‌کنند ادامه داد: در مراسم شب‌های قدر شاهد استقبال عمومی مردم، متدین، مؤمنان و به‌خصوص جوانان هستیم.

وی با اشاره به اینکه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حضور جوانان در مراسم معنوی اعتکاف و احیای شب‌های قدر تصریح کرد: جوانان در مراسم احیای شب‌های قدر جلوه‌های معنویت را به نمایش می‌گذارند.

مراسم معنوی احیای شب‌های قدر موجب سلامت جامعه می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در استان گفت: در این رابطه باید برنامه‌های جذاب، معرفتی و بصیرتی برگزار شود چراکه در این صورت بهره بیشتری از شب‌های قدر برده می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه شب قدر، شب بالا بردن معرفت و بصیرت است بیان داشت: در این شب فرصت فراهم می‌شود تا حق را از باطل تشخیص دهیم و در این رابطه ستاد برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در استان تشکیل‌شده است.

وی با تأکید بر برگزاری منظم مراسم احیای شب‌های قدر در استان تصریح کرد: در این راستا باید فرصتی فراهم شود تا مردم از معنویت شب‌های قدر استفاده کنند چراکه جامعه نیاز به معنویت دارد و خانواده‌ها و جوانان نیازمند به معنویت هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: برگزاری مراسم معنوی احیای شب‌های قدر موجب سلامت جامعه می‌شود.

اوج بندگی و عبودیت خدا در شب‌های قدر است

آیت‌الله میرعمادی  با تأکید بر اینکه اوج بندگی و عبودیت خدا در شب‌های قدر است افزود: روزی یک سال انسان‌ها در شب‌های قدر تعیین می‌شود و مردم در این شب‌های روزی معنوی یک سال خود را می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه باید بستری فراهم شود تا مردم و به‌خصوص جوانان از فضیلت شب‌های قدر بهره‌مند شوند ادامه داد: لازمه تحقق این امر نیز داشتن برنامه‌های منسجم و جذاب بوده تا موجب معرفت بخشی و بصیرت افزایی جامعه شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت تأمین امنیت مراسم احیای شب‌های قدر در استان توسط نیروی انتظامی و نیروهای سپاه گفت: همچنین باید ماشین آتش‌نشانی در محل برگزاری این مراسم وجود داشته باشد.

آیت‌الله میرعمادی  با تأکید بر پیش‌بینی اتوبوس برای جابجایی مردم و حضور آن‌ها در این مراسم معنوی تصریح کرد: نصب بنر، پذیرایی، تکمیل روشنایی برق، پیش‌بینی تانکرهای آب‌رسانی، آمبولانس، آماده‌سازی جایگاه و همچنین دعوت از سخنران و مداح و پخش مستقیم مراسم شب‌های قدر به‌صورت مستقیم از صداوسیمای مرکز لرستان نیز باید صورت گیرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان زکات فطره در استان لرستان برای هر نفر بر اساس قوت غالب گندم معادل مبلغ ۷ هزار تومان است.

وی همچنین میزان فطریه افرادی که قوت غالب آنها برنج است را برای هر نفر متناسب با قیمت نوع برنج مصرفی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد زمان پرداخت زکات فطره را از شب عید فطر تا ظهر روز عید دانست و گفت: پرداخت زکات فطره از جمله اعمال این روز است که از آن به عنوان زکات بدن یاد می شود.

آیت الله میرعمادی گفت: نماز عید سعید فطر نیز در مصلای الغدیر شهر خرم آباد برگزار می شود.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی 9 خردادماه در شورای سیاست‌گذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری عنایت خاصی به چهلمین سال پیروزی انقلاب داشتند و دستور تشکیل این ستاد را دادند اظهار داشت: این امر به دلیل حساسیت و شرایط کنونی کشور بوده است.

وحدت و همبستگی اسلامی از ویژگی‌های انقلاب

وی بابیان اینکه در این راستا آیت‌الله جنتی را مأمور به تشکیل این ستاد کردند گفت: دستورالعمل این ستاد از طریق ادارات و نهادها یا ابلاغ‌شده و یا خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بیان داشت: این ستاد در استان‌های مختلف کشور راه‌اندازی شده است.

آیت‌الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد: هویت دینی و مذهبی یکی از این ویژگی‌ها بوده است.

وی همچنین مسئله وحدت و همبستگی اسلامی را یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب عنوان کرد و گفت: مردم بر محور اسلام وحدت دارند و این امر برای دنیا بی‌سابقه بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه رهبری پیامبرگونه امام(ره)  یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب عنوان کرد و گفت: همچنین تداوم انقلاب و انطباق آن مبتنی بر ارزش‌ها از دیگر ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران است.

ضرورت بازخوانی مبانی، اصول و ارزش‌های انقلاب

آیت‌الله میرعمادی دفاع از فلسطین، استکبارستیزی، استقلال همه‌جانبه، خدمت به محرومان را ازجمله ارزش‌های انقلاب برشمرد و گفت: مبنای انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های معنوی، اخلاقی و دینی بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد همچنین بهره‌مندی از امدادهای غیبی را از ویژگی‌های دیگر انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: در فرهنگ دینی ۴۰ نماد بلوغ، رشد و پیشرفت است و تشکیل این ستاد در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب برای بیان و تبیین دستاوردهای انقلاب است.

آیت‌الله میرعمادی گفتدر این ۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران فراز و نشیب‌های زیادی داشته و رهبری نیز در دیدار اخیر خود در ماه رمضان هفت تجربه را طی این سال‌ها تبیین کردند.

وی توطئه‌های دشمنان، ایثار، فداکاری و جان‌نثاری فراوان مردم در مقابل آن‌ها را ازجمله این تجربه‌ها عنوان کرد و گفت: باید این ایثار و فداکاری برجسته شده و برای جامعه تبیین شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر اینکه این ستاد فرصت مناسبی برای بازخوانی مبانی، اصول و ارزش‌های انقلاب است گفت: همچنین باید مروری بر دستاوردهای بقاع انقلاب داشته باشیم.

آیت‌الله میرعمادی همچنین با تأکید بر ضرورت شناخت آسیب‌های انقلاب گفت: همچنین تجدیدعهد، بصیرت افزایی و معرفت بخشی به‌خصوص در بین نسل جوان باید موردتوجه قرار گیرد.

ایجاد یاس و ناامیدی توطئه دشمن است

وی شعار چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را «افتخار به گذشته و امید به آینده» عنوان کرد و گفت: توطئه دشمن ایجاد یاس و ناامیدی در دل مردم است و باید اقدامات لازم برای جلوگیری از این امر را انجام دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تأکید بر ضرورت تشکیل جلسات این ستاد به‌صورت ماهانه گفت: همچنین کارگروه‌های زیرمجموعه آن باید در ماه دو بار تشکیل جلسه بدهند.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر عضویت استاندار لرستان در جلسات این ستاد بیان داشت: همچنین در جلسات ستاد شخص مدیران باید در جلسه حضورداشته باشند.