سال 1397

آیت الله سید احمد میرعمادی پنجشنبه 12 مهرماه در همایش عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) با بیان اینکه امام با اندیشه الهی بسیح را پایه گذاری کرد، اظهار داشت: شهیدان با لباس بسیجی و رزم دلاورمردانه خود به فیض شهادت نائل شدند.

عظمت، قدرت و ایستادگی ۴۰ ساله ملت ایران امروز به ثمر نشسته

وی با تاکید بر اینکه عظمت، قدرت و ایستادگی ۴۰ ساله ملت ایران امروز به ثمر نشسته است، گفت: این رزمایش نمایش اتحاد، اقتدار و ایستادگی بسیج است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه بسیج مظهر وحدت، قدرت و مقاومت است و رهبری به بسیج افتخار می کند، گفت: بسیج قدرت عظیم مردمی، امید بخش و موجب بیم ناکی دشمنان است.

اجتماع بسیجیان بار دیگر دشمنان را مایوس کرده است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این اجتماع بسیجیان بار دیگر دشمنان را مایوس کرده است، گفت: بسیج لشکر مخلص خدا و پرچمدار میدان مقاومت و ایستادگی است.

وی با تاکید بر اینکه بسیج در عرصه های گوناگون از خود افتخار عظیمی به جای گذاشته است، گفت: بسیج با سلاح ایمان و عقیده از دستاوردهای انقلاب دفاع کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه عرصه جهاد میدان رزم بسیجیان است، گفت: جهاد غیر از جنگ است و جنگ بر سر منافع مانند دین مقدس است و دفاع مقدس برای دفاع از حق، عدالت و ارزش های انسانی است.

بسیج به قدرت الهی تکیه می کند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بسیج در میدان جهاد و عرصه های مختلف حضور فعال دارد، گفت: دفاع مقدس با تفکر بسیجی پیروزی را به ارمغان آورده و بسیجیان با علم و دانش و برخورداری از ایمان راسخ به پیشرفت علمی و فرهنگی دست پیدا کرده اند.

وی با اشاره به حضور بسیج در عرصه جهاد کبیر، جهاد اصغر و میدان های سیاست، اقتصاد و اجتماع گفت: بسیج در این میدان نقش آفرینی می کند و در عرصه سیاست تفکر بسیجی قدرت شرق و غرب را از بین برد چرا که بسیج به قدرت الهی تکیه می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه بسیج در عرصه اجتماع حضور دارد و با عظمت خود نشان داده انقلاب یاران و یاوران با بصیرت دارد و هر جایی نیاز به حضور باشد آماده است، گفت: بسیجیان امروز در این اجتماع بار دیگر انسجام خود را به نمایش گذاشتند و بار دیگر بصیرت، آگاهی و تبعیت از انقلاب و ولایت را به نمایش گذاشتند.

تفکر بسیجی تمام توطئه ها را خنثی کرده است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دشمن ما را از تحریم اقتصادی می ترساند و این در حالیست که غافل از این بوده که با تفکر بسیجی اقتصاد را بر اساس دین تنظیم می کنیم و پیروز خواهیم بود، گفت: عظمت ملت این است که یک محور برای وحدت دارد و آن رهبری است و ملت ایران با شهدا و امام پیمان بسته اند و استوار ایستاده اند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن تلاش می کند تا بتواند آسیبی به انقلاب برساند اما کور خوانده است، گفت: آمریکا این صحنه را ببیند، این جوانان را ببیند که مردانه پای انقلاب ایستاده اند.

آمریکا با اندیشه بسیجی رسوا شد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تفکر بسیجی تمام توطئه ها را خنثی کرده است، ادامه داد: تفکر بسیجی در دفاع مقدس برای ما پیروزی به ارمغان آورد.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: تفکر بسیجی چشم فتنه را کور کرد و فتته گران را رسوا کرد.

وی با بیان اینکه تفکر بسیجی داعش و تروریست را در عراق و سوریه شکست داد، گفت: آمریکا با اندیشه بسیجی رسوا شد.

تفکر بسیجی پای انقلاب ایستاده و تن به ذلت و سازش نخواهد داد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز نیز تفکر بسیجی تحریم اقتصادی دشمن را خواهد شکست و با سیاست اقتصاد مقاومتی زمینه پیشرفت را فراهم خواهد کرد، افزود: تفکر بسیجی تن به ذلت و سازش نمی دهد چرا که از عاشورا و محرم درس گرفته است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تفکر بسیجی پای انقلاب ایستاده و تن به ذلت و سازش نخواهد داد و دست از مقاومت بر نمی دارد، گفت: تفکر بسیجی با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع می کند.

آیت الله سید احمد میرعمادی 6 مهرماه در شورای اداری شهرستان دوره چگنی در سخنانی با تاکید بر اینکه امروز شرایط جامعه به گونه ای است که دشمن قبل از به کار گیری تحریم ها و تهدیدها به جنگ روانی روی آورده است، اظهار داشت: دشمن به دنبال شایعه، دروغ پردازی، برجسته سازی اشکالات و مشکلات، اتهام و افترا در جامعه است.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان در شرایط امروز جامعه، عنوان کرد: وارونه جلوه دادن حقایق و واقعیت ها یکی از توطئه های شوم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با تاکید بر مقابله با جنگ روانی و تبلیغات دشمن، تصریح کرد: باید به روشن کردن افکار عمومی در رابطه با نقشه ها و توطئه های دشمنان اقدام کرد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نماز جمعه خنثی کننده توطئه های دشمن و جنگ روانی دشمنان است، ادامه داد: یکی از برنامه های دشمن سیاه نمایی و برجسته سازی مشکلات کشور است.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه محل تبیین حقایق و واقعیت ها به مردم است، بیان داشت: نماز جمعه فرصت مناسبی برای معرفی داشته ها و ظرفیت های کشور است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت توجه مسئولان به مردم و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، عنوان کرد: نباید مسئولان زمینه نارضایتی مردم را فراهم کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا ۴۰ سال است که تلاش کرده تا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ساقط و یا تضعیف کند، گفت: خوشبختانه با حضور مردم در صحنه آمریکا هیچ گاه موفق نبوده و امروز نیز به طور قطع این آرزو را به گور می برد.

وی با تاکید بر اینکه ترامپ آرزو به دل از کاخ سفید خارج خواهد شد، عنوان کرد: امروز سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا را منزوی خواهد کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی 6 مهرماه در خطبه های نماز جمعه دوره چگنی در سخنانی با اشاره به اهمیت نماز جمعه، اظهار داشت: نماز جمعه از شئون حکومت اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه با مرکزیت نظام و محوریت امت شکل می گیرد، عنوان کرد: نماز جمعه مظهر عزم ملی مردم در تبعیت از امام و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نماز جمعه با تبلیغات و تشریفات خاصی باید برگزار شود، تصریح کرد: باید برای برپایی و شکوه نماز جمعه موذن ندا بدهد، مردم حاضر شوند، خطبه ها توسط امام جمعه خوانده شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ائمه جمعه به لحاظ روحی باید شجاع باشند، گفت: همچنین ائمه جمعه باید از نظر اندیشه توانا و از نظر سخنوری خطیب باشند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رسالت نماز جمعه، تصریح کرد: رسالت نماز جمعه رسالت تربیتی و تزکیه ای است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: در نماز جمعه باید سفارش به تقوا شود و ائمه جمعه به یادآوری خداوند بپردازند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر رسالت تبیین و تحلیل مسائل سیاسی در نماز جمعه، بیان داشت: امروز بیشترین لغزش در مسائل سیاسی است و نماز جمعه آگاهی دهنده به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه رسالت نماز جمعه پاسداری از مرزهای فرهنگ عمومی است، ادامه داد: نماز جمعه از شعائر اسلام است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین عوامل حفظ ایمان و روحیه معنوی مردم نماز جمعه است، گفت: نماز جمعه سنگر دفاع از دیانت و سیاست است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نماز جمعه سنگر دفاع از وحدت و اخوت است، تصریح کرد: نماز جمعه سنگر دفاع از اعتقادات دینی و دفاع در برابر هجمه های فرهنگی است.

وی در ادامه سخنان خود از نماز جمعه به عنوان سنگر دفاع از نظام و مکانی برای ایجاد امید و مقاومت در دل مردم یاد کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی 9 مهرماه در شورای سیاست گذاری و راهبری نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تشریح علل دلبستگی مردم به انقلاب اظهار داشت: هیچ روزی بر انقلاب نگذشت مگر اینکه مردم هزینه و تاوان دادند، مشکل دیدند و سختی کشیدند.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون این همه مشکلات و گرفتاری ایجاد شد، فشار زندگی بر مردم وارد شد، تصریح کرد: نمونه این سختی ها را امروز می بینیم که فشار اقتصادی بر مردم وارد می شود؛ کسی که دو میلیون حقوق می گرفت امروز یک سوم زندگی اش را با این حقوق می گذراند.

مردم دلبسته انقلاب هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه با این حال مردم همچنان دلبسته انقلاب هستند، افزود: آمریکا این همه هزینه کرده اما مردم گوش به حرف او نمی دهند؛ ۴۰ سال از انقلاب گذشته و امروز مثل اینکه هنوز سال ۵۷ است بلکه دلبستگی به انقلاب بیشتر شده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اولین دلیل برای دلبستگی مردم به انقلاب، حقانیت قیام ملت ایران است، گفت: مردم می دانند انقلاب به حق است، برای استواری دین و برای استقلال ملت است؛ انقلاب ما برای حاکمیت ارزش ها در جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در مقابل باطل قرار دارد، پاک ترین انسان ها برای این انقلاب جان فشانی کرده اند و می کنند، تصریح کرد: امروز ممکن است چند نفری باشند که عمل آن ها درست نباشد اما واقعیت این است کسانی هستند که با آرمان های الهی و انقلاب پیمان بستند و پای پیمان خود ماندند.

انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بر حق است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بر حق است، افزود: هیچ کس نمی تواند در اهداف انقلاب اسلامی ایران خدشه وارد کند، هیچکس نیست که در آرمان های امام راحل خدشه وارد کند.

مردم به رهبر خود ایمان دارند، به صداقت رهبری ایمان دارند، به شجاعت و سازش ناپذیری او با دشمنان ایمان دارند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ایمان مردم به رهبری صادقانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب دومین عامل دلبستگی مردم به انقلاب است، اظهار داشت: مردم به رهبر خود ایمان دارند، به صداقت رهبری ایمان دارند، به شجاعت و سازش ناپذیری او با دشمنان ایمان دارند.

وی با بیان اینکه رهبری جان خود را برای انقلاب و مردم در دست گرفته است، تصریح کرد: مردم به صلابت، قاطعیت، مقام عرفانی و شخصیت علمی و فقهی رهبر معظم انقلاب ایمان دارند؛ به ساده زیستی، بصیرت، دشمن شناسی و خیرخواهی و دلسوزی او ایمان دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هیچکس به اندازه رهبر انقلاب به دولت انتقاد نمی کند اما دولت می داند که رهبری خیرخواه و دلسوز است، افزود: رهبر فرزانه انقلاب یک ذخیره الهی است، ولایت فقیه ذخیره پایان ناپذیر برای حل مشکلات است.

ملت ایران دستاوردهایی دارد که با مجاهدت خود به دست آورده است

آیت الله میرعمادی سومین عامل دلبستگی مردم به انقلاب را دستاوردها و پیشرفت های جامعه که حاصل خون شهیدان است دانست و ادامه داد: مردم دستاوردهایی که با خون و جان خود به دست آورده اند را نمی خواهند از دست بدهند؛ عزت، کرامت و بزرگی ملت ایران را نمی خواهند از دست بدهند.

وی با اشاره به اینکه امروز ملت ایران دستاوردهایی دارد که با مجاهدت خود به دست آورده است، گفت: امروز موشک هایی ساخته ایم که با خون شهدایی مثل شهید تهرانی مقدم به دست آمده اند؛ لذا مردم حاضر به مذاکره نیستند، اگر آمریکا هزاران فشار دیگر بیاورد حاضر نیستند زیر بار مذاکره موشکی بروند.

یک مسئول باید روحیه انقلابی داشته باشد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مردم ایران استقلال و آزادی را با خون خود به دست آوردند لذا به انقلاب دلبسته هستند، تصریح کرد: ما مسئولان نیز در این شرایط وظیفه ای داریم؛ نخست حفظ روحیه انقلابی است، نباید روحیه خسته و سست داشته باشیم، مبادا عافیت طلب شویم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه یک مسئول باید روحیه انقلابی داشته باشد؛ خود را مدیون انقلاب بدانیم و تلاش کنیم؛ کار خود را شبانه روزی کنیم، افزود: نباید تحت تاثیر القائات دشمن قرار بگیریم، شکر نعمت به جای آوریم و شکرگذار این دلبستگی مردم به انقلاب باشیم.

 

آیت الله سید احمد میرعمادی اول مهرماه در مراسم بازگشایی مدارس لرستان در سخنانی با تسلیت ایام محرم و شهادت جمعی از عزیزان در حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: خدا را شاکریم که بار دیگر حضور در سنگر علم و دانش را به ما عنایت کرد.

ضرورت توجه به تربیت دینی دانش آموزان

وی با تاکید بر اینکه مدرسه سنگر علم و دانش است، تصریح کرد: معلمان افسرانی هستند که با تربیت نیروی انسانی توانمند این عرصه را هدایت و رهبری می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازانی هستند که با تعلیم، تربیت و تحصیل علم آینده کشور در اختیار آنها است، گفت: پیشرفت، رشد و تعالی هر ملتی به علم و دانش آن ملت بستگی دارد و ارزش و اهمیت علم و دانش بر کسی پوشیده نیست.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در دین مبین اسلام بر اهمیت علم و دانش بسیار تاکید شده است، گفت: علم و دانش مایه سعادت و کمال انسان است، علم سازنده تمدن ها و فرهنگ های بشری است و سبب ترقی و پیشرفت جوامع بشری است و هر جایی پیش روی، سعادتمندی و سربلندی وجود دارد در سایه علم و دانش است.

وی با بیان اینکه آنچه که در کنار علم و دانش اهمیت فوق العاده ای دارد مسئله تربیت دینی است، تصریح کرد: در اسلام علم در کنار تربیت و تعلیم در کنار تربیت قرار گرفته است و علم به تنهایی راهگشا نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تاکید کرد: اگر علم با تهذیب نفس همراه باشد اسلحه ای برای دفاع، مبارزه با جهل، نادانی و آنچه که باعث عقب ماندگی انسان می شود است.

مسئله نماز و قرآن در راس برنامه های آموزش و پرورش باید باشد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران آموزش و پرورش از جایگاه والایی برخوردار است، عنوان کرد: ما اگر بخواهیم کشور و مملکت ما الگویی برای جهان باشد باید به پیشرفت های علمی دسترسی پیدا کنیم، پیشرفت های علمی سبب می شود که اقتدار و عزت داشته باشیم و برای جهانیان الگو باشیم.

وی با بیان اینکه در کنار علم آموزی باید به اخلاق و تربیت دینی هم توجه کنیم، گفت: مسئله نماز و قرآن در راس برنامه های آموزش و پرورش باید باشد چرا که هدف ما از تعلیم و یادگیری رسیدن به کمال و بندگی خدای متعال است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه قرآن وسیله ای برای رسیدن به کمال و تقرب به خدا و بندگی خدا است و نماز اوج بندگی خدای متعال است، افزود: در این راستا توجه به نماز و قرآن در برنامه های آموزش و پرورش یک ضرورت است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رسالت سنگین معلمان مسئله تعلیم و فهماندن دانش آموزان به مسائل علمی است، گفت: معلمان در کنار آموختن مسائل و مطالب باید برای فهم، دقت و فکر کردن دانش آموزان برنامه داشته باشند، باید دانش آموزان ما اندیشمندانی باشند که گره گشای مسائل باشند، باید علم به خلاقیت و نوآوری منتهی شود، علم توام با مهارت آموزی باشد و زمینه اشتغال جوانان و نوجوانان ما را فراهم کند.

خروجی کار در آموزش و پرورش نسل توانمند و خلاق باشد

وی با تاکید بر اینکه پرسشگری از خصوصیات دانش آموز فعال و نخبه است، افزود: دانش آموزی که ذهن فعالی داشته باشد پرسشگر است، از این رو مسئله تفکر، پرسشگری، پژوهش، فهم و دقت در مسائل از جمله اموری است که دانش آموزان و نسل جوان ما باید به آن توجه جدی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در این راه مشارکت اولیای دانش آموزان در امر تعلیم و تربیت بسیار سازنده است، افزود: امروز آموزش و پرورش با این حجم عظیمی که دارد توانایی اینکه بتواند همه خواسته ها و انتظارات را برآورده کند را ندارد و نیازمند به مشارکت است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مشارکت اولیای دانش آموز یعنی حاضر شدن در تعیین سرنوشت فرزندان خود و حساس بودن نسبت به سرنوشت آنها، گفت: در این راستا دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند با تلاش و کوشش معلمان و اساتید و جدیت و تلاش علمی خودشان و همت بلند همه مسئولان می توانند آینده بسیار خوبی را رقم بزنند.

وی تاکید کرد: آنچه برای ما مهم است پرورش نسلی توانمند، خلاق، مبتکر و صاحب حرفه و شغل است.