آیت الله سید احمد میرعمادی سه شنبه 5 شهریورماه در نخستین آیین تجلیل از چهره های ماندگار لرستان با اشاره به اینکه تشکر می کنم از دست اندرکاران تدارک این مراسم با ارزش اظهار داشت: قطعا سرزمین ولایتمدار و کهن لرستان سرشار از شخصیت هایی بوده که در طول تاریخ نام و یاد و خاطره آن ها در ذهن و تاریخ این سرزمین ماندگار شده است.

لرستان شخصیت ها و چهره های ماندگار متعدد داشته است

وی با بیان اینکه به تعبیر رهبر انقلاب که فرمودند لرستان چهره ها و شخصیت های بین المللی برجسته ای داشته است، شخصیتی مثل آیت الله بروجردی که مرجع علی الاطلاق بوده است و غیر از او کسی در زمان او مرجعیت نداشت، تصریح کرد: شخصیتی مثل آیت الله کمالوند و دکتر شهیدی و ... را داریم که حقیقتا آثار و خدمات آن ها باعث فخر و مباهات است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: برگزاری این جلسه از یک سو نشان از قدرشناسی و پاسداشت زحمات کسانی است که به این سرزمین اسلامی خدمت کردند، از سوی دیگر بیانگر یک نکته اساسی است و آن معرفی الگوها برای جوانان و نسل حاضر است.

عوامل ماندگاری انسان چیست؟

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه از همین لرستان چهره هایی بوده اند که توانستند مراتب کمال را یکی پس از دیگری طی کنند، افزود: آنچه لازم است توجه شود این نکته است که عوامل ماندگاری انسان چیست؟ چه چیز باعث می شود انسان ماندگار شود و جاودان بماند و نامش به نیکی برده شود.

وی با اشاره به اینکه کسانی که نامشان یه نیکی یاد می شود اسوه و الگو هستند، آنچه باعث می شود انسان ماندگار شود چند عامل است، عامل اول اخلاص و ایمان است، اظهار داشت: برخی از چهره های ماندگار اگر از نظر تالیفات نگاه کنیم شاید تعداد کمی آثار داشته باشند اما در آن تالیف اخلاص وجود داشت. هرکاری که برای خدا صورت بگیرد ماندگار است چون اتصال به ابدیت دارد.

اگر امروز از قهرمانان دفاع مقدس و شهدای گرانقدر به عنوان چهره های ماندگار یاد می کنیم برای این است که آن ها اهل ایثار بودند

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه دومین عامل در جاودانگی انسان مسئله گذشت است، اینکه انسان دیگران را بر خود مقدم بدارد، تصریح کرد: اگر امروز از قهرمانان دفاع مقدس و شهدای گرانقدر به عنوان چهره های ماندگار یاد می کنیم برای این است که آن ها اهل ایثار بودند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: اینکه خدای متعال در مورد شهدا می فرماید که تصور نکنید شهدا مرده اند بلکه اینان زنده هستند؛ زنده بودن شهدا و قهرمانان دفاع مقدس به عنوان ایثارگرانی که جانشان را فدا کردند تا دیگران در آسایش و امنیت باشند.

علم حیات است و عالم هرگز نمی میرد

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل ماندگاری انسان مسئله علم و دانش است، گفت: علم ارزشمند است، ارزش انسان به علم است. علم حیات است و عالم هرگز نمی میرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می فرماید «علم قدرت و عزت است و هرکس آن را داشته باشند او دست برتری دارد و هرکس نداشته باشد زیر دست قرار می گیرد».

باید به دنبال این باشیم رتبه علمی استان را بالا ببریم

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این جسم ما که ارزش ندارد و ماندگار نیست، می پوسد و از بین می رود، آنچه باقی می ماند اندیشه و فکر است، تصریح کرد: باید در استان زمینه را برای اندیشمندان و متفکران فراهم کنیم. برای کسانی که اهل اندیشه و فکر هستند ارزش و قیمت قائل شویم، آن وقت است که می توان پیشرفت کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما در انقلاب اسلامی ۴۰ سال با اقتدار پیش رفتیم، عامل اصلی ماندگاری انقلاب مسئله پیشرفت های علمی بود، اگر این پیشرفت نبود قطعا با هجمه توطئه ها شکست می خوردیم، افزود: امروز هم اگر استکبار جهانی در برابر ایران اسلامی تاب مقاومت ندارد به خاطر پیشرفت های کشور است. امروز کشور ما به گونه ای است که هیچ باد و طوفانی نمی تواند آن را به لرزه درآورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: باید به دنبال این باشیم رتبه علمی استان را بالا ببریم.

اگر می خواهیم ماندگار باشیم نفع رسان به مردم باشیم نه چپاول گر، به مردم خدمت کنیم نه خیانت

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه نفع رسانی به مردم و خدمت کردن به مردم از دیگر عوامل ماندگاری انسان است، اینکه انسان برای مردم قدم بردارد، اظهار داشت: امام علی(ع) می فرماید «این حکومت وسیله ای برای آب و نان تو نیست بلکه امانتی است برای خدمت کردن به مردم»؛ باید گره گشایی از کار مردم کرد، اگر مسئولی بتواند خدمتی به مردم بکند این بالاترین عبادت است.

وی یادآور شد: اگر می خواهیم ماندگار باشیم نفع رسان به مردم باشیم نه چپاول گر، به مردم خدمت کنیم نه خیانت، به دنبال گره گشایی از کار مردم باشیم نه اینکه کار مردم را گره بزنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امروز برای ما افتخار است که این نوع جلسات و همایش ها برگزار می شود چون از کسانی می خواهیم تجلیل کنیم که یک عمر خدمت علمی داشتند یا خدمت اجتماعی کردند و یا به مردم نفع رساندند.

آرشیو اخبار