آیت الله سید احمد میرعمادی 11 اردیبهشت ماه در جلسه امضای تفاهم نامه مشارکت و همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مدیریت و راهبردی طرح پیشرفت آبادانی و توسعه شهرستان‌های کوهدشت و دلفان، در سخنانی با بیان اینکه سیلاب خرابی‌های عظیمی داشت و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند، اظهار داشت: اما جنبه دیگری این سیل داشت، آن جنبه آزمون بزرگی برای دستگاه‌های اجرایی، دولت، روحانیت، نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی آزمون بزرگی بود.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مرکز امید محرومان است

وی، بیان داشت: حقیقتاً ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچون سایر موارد از آزمون سیلاب لرستان سربلند و پرافتخار بیرون آمدند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه بدون اغراق امیدی که مردم سیل زده دارند به دلیل وعده‌هایی بوده که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) داده است، افزود: تا کنون این وعده‌ها عملیاتی شده و در حال انجام است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مرکز امید محرومان، نیازمندان و گرفتارها شده است و این مایه افتخار است، گفت: قطعاً رضای خدای متعال و مقام معظم رهبری در این امر نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه تقدیم بیش از ۱۰ هزار لوازم خانگی با سیل زدگان، اهدای ۱۵ هزار لوازم التحریر برای دانش آموزان، سه هزار شغل و از جمله اقدامات این ستاد در لرستان بوده است، گفت: امیدواریم عشایر دامدار استان که در جریان سیلاب دچار خسارت شدند نیز مورد توجه این ستاد قرار گیرند.

ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بالاترین عبادت در لرستان است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: ساخت خانه‌ها از سوی این ستاد در دستور کار قرار گرفته، آنچه که بسیار ضروری بود و جلسه امروز مکمل آن شد مسئله اشتغال بوده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بالاترین عبادت در لرستان است، گفت: این جلسه نیز در راستای ایجاد اشتغال در دو شهرستان دلفان و کوهدشت است که اقدام مبارک و ارزشمندی است.

وی با اشاره به اینکه سیل فایده بسیار مهمی داشت و آن این بوده که تجربه سنگین و ارزشمندی در زمینه امداد و نجات به دست آمده که به دنیا قابل انتقال است، افزود: این تجربه عظیم که بتوانند این حجم عظیم گل و لای را ظرف کمتر از یک ماه برطرف شود و آب، برق، گاز و راه ایجاد کنند کمتر از تجربه دوران دفاع مقدس تجربه نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مدیرانی که در این حادثه سیل سربلند بودند سرمایه عظیمی برای کشور هستند، گفت: همچنین از عنایت و توجه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز قابل تقدیر است.

آرشیو اخبار