آیت الله سید احمد میرعمادی 22 فروردین ماه در جمع خادم یاران رضوی در سخنانی با بیان اینکه افتخاری در تاریخ لرستان امروز داشتیم و آن این بوده که تولیت آستان قدس رضوی کارشان را با خدمت به سیل زدگان این استان آغاز کرده است، اظهار داشت: ایشان کار خود در لرستان و خدمت به نیازمند ترین افراد که در جریان سیلاب دچار خسارت شدند، آغاز کردند.

وی، تاکید کرد: سیل زدگان لرستان فقط همان لباس تن خود را دارند و این در حالیست که تا پیش از سیلاب مردمی بودند که دارای زندگی، لوازم خانه و و به طور حتم و خدمت به آنها بالاترین اجر و پاداش را دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به این خدمت ماندگار تولیت آستان قدس رضوی در لرستان، گفت: قطعاً مردم این خدمت ماندگار فراموش نخواهند کرد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به فعالیت خادم یاران در مناطق سیل زده، گفت: خادم یاران خوش درخشیدند و خدمات ارزشمندی را انجام دادند.

وی با بیان اینکه این سیلاب تلخ، ناگوار و دردناک بود، افزود: اما در کنار این مسئله نگاه دیگری هم وجود داشت که این نگاه، روحیه جهادی را نشان داد، نوع دوستی، ایثار، اخوت و برادری سرمایه مهم اجتماعی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: تاکید مقام معظم رهبری نیز بر این مسائل است، مردم مشکل سیل را حل کردند، مردم فداکاری و گذشت از مال و جان خود کردند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این سرمایه اجتماعی بزرگ بود که در انقلاب، دوران دفاع مقدس و سیلاب اخیر جواب داد، گفت: نقش آفرینی مردم در این این زمینه همراه با ارزش‌های دینی و زیر چتر ولایت است، این خدمات جاودانه می‌ماند و در پیشگاه خدا اجر فراوان دارد.

وی، گفت: انتظار داریم که در لرستان از کرم امام رضا (ع) که معدن کرم است، بهره‌ای ببریم و یادگاری باشد و آستان قدس حداقل احیای خرابی‌های یک دهستان را آستان متقبل شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، افزود: در حال حاضر مردم نیازمند وسایل خانگی است، محبان امام رضا (ع) و لرستان ولایتمدار، چشم انتظار به در خانه امام رضا (ع) هستند.