آیت الله سید احمد میرعمادی 10 اسفندماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا موجب نجات انسان در دنیا و آخرت است، امام سجاد(ع) می فرماید سه چیز موجب نجات انسان مومن می شود، اول، نگه داشتن زبان از غیبت کردن و تهمت زدن است، دوم، مشغول شدن به کارهایی که برای آخرت و دنیای انسان مفدی باشد و سوم، گریه بسیار برای اشتباهات و لغزش ها و گناهان است.

خدمات ارزشمند کمیته امداد در حوزه‌های مختلف

وی در ادامه سخنان خود با تسلیت ارتحال عالم پارسا، آیت الله مومن، عضو فقهای شورای نگهبان، عنوان کرد: این فقیه بزرگوار علاوه بر مقام علمی و حوزوی از سال ۴۳ فعالیت های سیاسی و مبارزات سیاسی فراوانی داشته است، بارها دستگیر، زندان و تبعید شد، ایشان یکی از مبارزان سیاسی انقلاب اسلامی بوده اند.

آیت الله مومن همیشه مدافع ولایت و رهبری بوده است. نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایشان در نظام اسلامی مسئولیت های مهم و حساسی داشته است، ایشان در امر قضاوت، مسائل قضایی، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری نقش آفرین بوده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ایشان از ارکان بسیار مهم شورای نگهبان بوده اند، گفت: ایشان همیشه مدافع ولایت و رهبری بوده است، ایشان تعهد انقلابی نسبت به اسلام، انقلاب و ولایت و رهبری داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری، تصریح کرد: کمیته امداد نهادی بوده که در راستای تحقق محرومیت زدایی تلاش می کند، در راستای تامین معیشت نیازمندان، هزینه درمانی، تحصیلی، مسکن و اشتغال نیازمندان و محرومان این نهاد خدمات ارائه می کند، انصافا این نهاد خدمات ارزشمندی در حوزه خودکفایی، مسکن محرومان، رسیدگی به محرومان و ... انجام داده است.

تعدی به منابع طبیعی تجاوز به حقوق دیگران است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، با تاکید بر اینکه نزدیک عید نوروز هستیم و امسال نیز وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی زیاد است، بیان داشت: کسانی که از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برای رسیدگی به محرومان اعزام شدند، خانواده ای را دیدند که در یک پارکنیگ زندگی می کند، یا خانواده ای را دیده اند که با یک چراغ سرمای زمستان را برای خود در یک اتاق استیجاری که چند ماه اجاره را پرداخت نکرده تحمل می کند.

یکی از راههای حفظ منابع طبیعی کاشتن درخت است، کاشت درخت عمر انسان را زیاد می کند. آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این راستا امسال کسانی که توانمند هستند در جشن احسان و نیکوکاری به صورت جدی حضور پیدا کنند، ادامه داد: هیچ چیزی ارزشمند تر از رسیدگی به فقرا و نیازمندان نیست، سیره ائمه رسیدگی به فقرا و نیازمندان است، موارد متعددی وجود دارد و امید است که در این راستا خیرین اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی، تصریح کرد: منابع طبیعی از آیات و نشانه های الهی است و موهبتی برای همه نسل ها بوده، بنابراین تعدی و تجاوز به منابع طبیعی تعدی و تجاوز به حقوق دیگران است، اگر ما منابع طبیعی را از بین ببریم، یا زیادی مصرف کنیم، هم خودمان و هم نسل خود را گرفتار می کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره  اینکه قطع درختان، از بین بردن منابع طبیعی، تجاوز به حریم رودخانه ها و ... مصیبت و آثار مخربی در زندگی انسان دارد و باید منابع طبیعی را حفظ کنیم، عنوان کرد: یکی از راههای حفظ منابع طبیعی کاشتن درخت است، کاشت درخت عمر انسان را زیاد می کند و قطع درخت عمر انسان را کوتاه می کند.