آیت الله سید احمد میرعمادی 14 تیرماه در گردهمایی ائمه جمعه لرستان در سخنانی با تاکید بر اینکه یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی مسئله نماز جمعه است اظهار داشت: نماز جمعه آثار و برکات فراوانی دارد و برکات آن تنها مربوط به شرکت کنندگان آن نیست بلکه آثار نماز جمعه شامل همه افراد جامعه می شود.

نماز جمعه بزرگترین مرکز همدلی مردم در جامعه است

وی با بیان اینکه نماز جمعه مرکز هدایت دینی و معنوی مردم است تصریح کرد: در نماز جمعه مردم ارشاد، هدایت و راهنمایی می شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) عنوان کرد: این امام می فرماید که نماز جمعه باعث جلب رحمت الهی است و هر جایی اقامه شود رحمت الهی در آن سرزمین نازل می شود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نماز جمعه مرکز اتحاد، وحدت و همدلی است بیان داشت: نماز جمعه بزرگترین مرکز همدلی مردم در جامعه است و در این راستا نیز ائمه جمعه نقش اساسی دارند و خوشبختانه ائمه جمعه لرستان از چهره های برجسته استان محسوب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه ائمه جمعه مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و سنگربانان دین و دیانت هستند تصریح کرد: ائمه جمعه حافظان ارزش ها و دستاوردهای انقلاب هستند و تنها ندایی که در جامعه برای حفظ ارزش ها بلند است تریبون نماز جمعه است.

ائمه جمعه مدافعان حقوق مردم هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد از ائمه جمعه به عنوان پیام آوران امید و اتحاد در جامعه یاد کرد و افزود: ائمه جمعه مطالبه گران منویات مقام معظم رهبری و همچنین مدافعان حقوق مردم هستند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه اگر ائمه جمعه انتقادی می کنند در راستای دفاع از حقوق مردم است عنوان کرد: انتظار این بوده که سنگر نماز جمعه تقویت، حمایت و پشتیبانی شود و این لشکر حفظ شود چرا که در این اینصورت جامعه حفظ می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست های کلی مدنظر مقام معظم رهبری بیان داشت: امنیت و اتحاد دو مقوله بسیار مهم برای مردم و جامعه است و نباید امنیت و وحدت مردم خدشه دار شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال ایجاد ناامنی در کشور است گفت: دشمن به دنبال ایجاد شکاف بیشتر بین مردم، دولت و نظام است و این امر به عنوان یک اصل دائما مدنظر دشمن است.

کارگروه «حمایت از کالای ایرانی» تشکیل شود

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نباید تصمیمات، برنامه ها و اقدامات گرفته شده در کشور موجب نارضایتی مردم شود تصریح کرد: همچنین تحقق شعار سال باید مدنظر مسئولان باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شعار امسال را حمایت از کالای ایرانی عنوان کردند افزود: همچنین باید توجه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمن در این رابطه دو ابزار دارد که یکی از آنها فشار روانی است ادامه داد: باید از موضع گیری قاطع رئیس جمهور در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی تقدیر کرد چرا که این امر تاثیر بسیار مثبت بین المللی و داخلی داشت.

آیت الله میرعمادی یکی دیگر از ابزارهای دشمن را تحریم اقتصادی عنوان کرد و گفت: ابزار ما در مقابله با فشار روانی دشمن و همچنین تحریم های اقتصادی سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین حمایت از کالای ایرانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی در استان بیان داشت: در این رابطه کارگروهی در استان تشکیل شود و کالاهای و تولیدات استان احصا شود تا زمینه احیای آنها در لرستان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: باید در دل مردم امید ایجاد کنیم.

فعالیت های فرهنگی در لرستان کمرنگ شده است

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم و در این راستا برای ائمه جمعه استان به عنوان مسئول ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب حکم صادر شده است گفت: این ستاد با شعار «افتخار به گذشته و امید به آینده» فعالیت خود را آغاز کرده و می طلبد که از سوی مسئولان استان مورد حمایت قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت برخی از شوراهای فرهنگی استان مانند شورای فرهنگ عمومی، شورای امر به معروف و نهی از منکر و ... بیان داشت: فعالیت این شوراها در استان باید بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی در استان کمرنگ شده است گفت: همچنین فعالیت شورای امر به معروف و نهی از منکر استان در فصل تابستان باید بیشتر باشد چرا که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه ما است.