حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره روز 27 آذر و شهادت شهید مفتح اظهار داشت: این روز به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه شهید مفتح شخصیتی والا بود که عمر پرکت خود را برای نشر دین مقدس اسلام و مکتب اهل بیت گذاشت عنوان کرد: شهید مفتح در سنگرهای مختلف مبارزه با ظلم، بی عدالتی، رژیم شاهنشاهی و ... فعالیتهای فراوانی را انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه پایه گذار وحدت حوزه و دانشگاه شهید مفتح بود بیان داشت: این شهید بزرگوار در آشنا ساختن نسل جوان با فرهنگ دینی و مقابله با فرهنگهای بیگانه و خارجی نقش کلیدی را داشت.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه شهید مفتح در بیداری نسل جوان همت والایی به خرج داد گفت: شهید مفتح در زمان فعالیت خود پرچم اسلام و نهضت امام (ره) را به دوش می کشید.

ایشان تصریح کرد: بهترین کلام در مورد شهید مفتح توسط مقام معظم رهبری گفته شده و آن این است که این شهید بزرگوار عالمی پر جد و جهد، مبلغی دانا و سخنور، مبارزی شجاع و خستگی ناپذیر، شخصیتی متواضع و محبوب بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه شهید مفتح عامل وحدت حوزه و دانشگاه بود افزود: یکی از نقشه های دشمنان انقلاب به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی جدایی بین دو نهاد حوزه و دانشگاه است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه شهید مفتح در سالهای 57 و 58 مسئله وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح کرد گفت: به طور حتم سربلندی، پیشرفت، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه وحدت و حوزه دانشگاه محقق می شود.

وی با اشاره به دو عامل مهم موفقیت شهید مفتح در زمان فعالیت خود یادآور شد: یکی از عوامل موفقیت شهید مفتح این بود که همواره به دنبال فراگیری علم نافع و سودمند بود.

امام جمعه خرم آباد عمل گرایی شهید مفتح همراه با اخلاص و صداقت را یکی دیگر از عوامل موفقیت این شهید بزرگوار برشمرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار