حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی جمعه یکم مهرماه در گفتگو با خبرنگار مهر  با اشاره به ابعاد شخصیتی امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: وجود هزاران حدیث به نقل از امام صادق(ع) و همچنین تربیت هزاران شاگرد توسط ایشان در رشته های گوناگون نمایانگر شخصیت علمی این امام همام است.

ایشان با اشاره به ابعاد معنوی، اخلاقی و تربیتی شخصیت امام صادق(ع) بیان داشت: افراد زیادی تحت تاثیر شخصیت معنوی امام صادق(ع) قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بسیاری از مخالفان اهل بیت به برکت معنویت امام صادق(ع) دوستدار اهل بیت شده اند، عنوان کرد: همچنین توجه به نیازمندان و فقرا از جمله ابعاد دیگر شخصیتی امام صادق (ع) بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه توجه به نیازمندان و رفع نیازهای مادی آنها همواره مورد توجه امام صادق(ع) در عصر خود بوده است، یادآور شد:  مبازراتی که امام صادق(ع) با طاغوتهای عصر خود داشته از دیگر ابعاد شخصیتی این امام بزرگوار بوده است.

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی امام صادق (ع) در حوزه سیاست نیز بیان داشت: یکی از نکات بسیار ظریف و مهم در هنگام شهادت امام جعفر صادق(ع) در این زمینه فرا خواندن پنج نفر در هنگام مرگ خود بوده که مبادا وصی و جانشینی قبل از شهادت ایشان وجود نداشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار