حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد پنج شنبه 3 شهریور ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه لرستان با اشاره به در پيش بودن روز جهانی قدس، به پيام بنيانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر انتخاب آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهانی قدس اشاره كرد و گفت: روز جهانی قدس روز بيداری امت اسلامی در برابر جنايات آمريكا و ر‍ژيم غاصب اسرائيل است.

وی روز قدس را يادگار امام راحل، تجديد ميثاق با آرمان‌های امام عزير، شهدای گرانقدر و مقام معظم رهبری دانست و افزود: حضور مردم در راهپيمايی روز جهانی قدس موجب زنده شدن اميد در دل مردم مظلوم فلسطين و خشم و نفرت مردم جهان از ر‍ژيم جعلی اسرائيل می‌شود.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان تنها راه حل مسئله فلسطين را مقاومت و اتحاد امت اسلام در برابر رژيم غاصب صهيونيستی اين غده سرطانی دانست و با بيان اينكه صلح و امنيت در خاورميانه فقط در سايه اسلام و به رسميت شناختن حق مردم مظلوم فلسطين امكان‌پذير است، تصريح كرد: سازش برخی سران خود فروخته عرب با آمريكا و ر‍ژيمی كه دستش به خون مردم بيگناه فلسطين آغشته است پايدار نخواهد ماند.

امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌كه امروز حركتی كه امام خمينی(ره) در جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری شد ثمره‌اش را می‌بينيم، ادامه داد: امسال مسلمانان مصر، يمن و ليبی نيز برای شركت در راهپيمايی روز جهانی قدس اعلام آمادگی كرده اند و اين تأثير انديشه امام راحل بر جهان اسلام است.

وی ادامه داد: امسال راهپيمايی روز جهانی قدس در حالی برگزار می‌شود كه حاميان رژيم اشغالگر قدس به ذلت و خواری گرفتار شده‌اند و يكی پس از ديگری در حال سركوبی هستند و اين به بركت انقلاب اسلامی ايران حاصل شده است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با تأكيد بر اين‌كه امسال بايد راهپيمايی روز جهانی قدس با شكوه خاصی نسبت به سال‌های گذشته برگزار شود، تصريح كرد: مردم ايران اسلامی 32 سال فرياد زدند و الان مسلمانان جهان به مردم مسلمان ايران پيوسته‌اند و همان شعارهای ملت ايران را می‌دهند و همان مسيری را طی می‌كنند كه انقلاب اسلامی ايران طی كرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار