حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادی به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستين نمازجمعه به امامت آيت‌الله طالقانی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه لرستان،  افزود: درحال حاضر نمازجمعه در 12 نقطه از استان لرستان اقامه می‌شود.
 
وی اظهار داشت: در شهرستانهای خرم‌آباد، بروجرد، ازنا، اليگودرز، الشتر، دورود، كوهدشت، نورآباد، پل‌دختر و دوره چگنی و همچنين بخش‌های اشترينان معمولان نمازجمعه اقامه می‌شود.
 
حجت‌الاسلام ميرعمادی با اشاره به اين‌كه در اين 12 نقطه عمليات ساخت مصلاها به‌عنوان پايگاه و مركز دينی هر شهر در دست انجام است، ادامه داد: فعاليت برای احداث مصلاها به عنوان مراكز تقوا و آگاهی دارای بركات بيشماری است.
 
ایشان با تاكيد بر اين‌كه نماز جمعه ميدان جهاد با نفس و جهاد با دشمن است، ادامه داد: در روايات بسياری از ائمه معصومين بر ضرورت حضور در نماز جمعه تاكيد شده است كه بايد اين موضوع مورد توجه همه مردم و مسئولان قرار گيرد.
 
نماينده ولی‌فقيه در لرستان با تاكيد بر اينكه ما بايد برای نماز جمعه اهميت فوق العاده‌ای قائل شويم، تصريح كرد: نماز جمعه پايگاه وحدت، اخوت و برادری است و حضور پرشور مردم در اين پايگاه توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهد كرد.
 
امام جمعه خرم آباد همچنين از رسانه‌ها و صدا و سيما به خاطر انتشار اخبار نماز جمعه تقدير كرد و بيان داشت: تلاش استاندار لرستان برای احداث و توسعه مصلاها در استان قابل تقدير است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار