حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی شنبه 28 خرداد ماه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نگاه اسلام به حوزه اقتصاد اظهار داشت: یکی از مباحثی که در اسلام مورد توجه قرار گرفته بحث رشد اقتصادی است.

وی با اشاره به عوامل موثر در رشد اقتصادی از دیدگاه اسلام یادآور شد: حاکمیت کار و تلاش و انضباط و وجدان کاری مسائلی است که در رشد اقتصادی نقش دارد و همواره در دین مبین اسلام نیر بر آنها تاکید شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان تلاش و کوشش به همراه وجدان کاری را زمینه ساز رشد اقتصادی در جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: ظرفیتهای مناسب در حوزه آب و خاک، نیروی انسانی، منابع مالی و... از جمله سرمایه های رشد اقتصادی هستند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی ریشه در علم و دانش دارد، تصریح کرد: تلاش متخصصان در حوزه های مختلف علاوه بر رشد اقتصادی زمینه ساز توسعه کارآفرینی نیز خواهد بود.

ایشان با تاکید بر اینکه از دیدگاه اسلام علم نقش بسزایی در رشد اقتصادی دارد، بیان داشت: اگر رشد اقتصادی مبتی بر علم و دانش باشد آنگاه این رشد و توسعه پایدار خواهد بود.

 امام جمعه خرم آباد به نقش امنیت و آرامش در پیشرفت اقتصادی جامعه اسلامی پرداخت و بیان کرد: در جامعه ای که امنیت و آرامش حاکم باشد آنگاه سرمایه گذار در فضای آرام فعالیت و به رشد اقتصادی جامعه کمک می کند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به نقش معنویت در رشد اقتصادی جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: در نگرش اسلامی اقتصاد ارتباط تنگاتنگی با معنویت دارد.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد اسلامی خود دارای هویتی مستقل است، عنوان کرد: امتیاز مکتب اقتصادی اسلام نقش معنویت در رشد اقتصای است.

امام جمعه خرم آباد عامل دیگر در رشد اقتصاد اسلامی را شکر نعمات الهی دانست و بیان داشت: ایمان و تقوا از دیگر عوامل موثر در رشد اقتصادی جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام میرعمادی از ایمان و تقوا به عنوان عواملی مهم در رشد اقتصادی یاد کرد و بیان داشت: در برخی احادیث و روایات عامل رهایی انسان از تنگناها قرآن معرفی شده است که این امر نشان می دهد که باید این گونه عوامل معنوی باید در کنار عوامل مادی موثر در رشد اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار