حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی یکشنبه 28 فروردین ماه در گفتگو با خبرنگار مهر در خرم آباد با اشاره به آغاز ایام فاطمیه اظهار داشت: مطابق آیات و روایات حضرت زهرا (س) حجت خداوند بر روی زمین بوده است.

وی تصریح کرد: این بانوی گرامی تمام مقامات و ویژگی هایی که برای یک انسان کامل متصور است را در حد اعلا دارا بوده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا حد اعلای مقامات الهی و انسانی را در زمینه علم و دانش، تقوا و توحید، عبادت و مسائل اخلاقی و ... دارا بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی از حضرت زهرا (س) به عنوان اسوه ای کامل برای جهانیان یاد کرد و گفت: در میان ابعاد شخصیتی آن حضرت چند بعد دارای وجه بارزتری است.

امام جمعه خرم آباد بارزترین بعد شخصیتی حضرت زهرا(س) در صبر و بردباری ولایت مداری آن حضرت نهفته دانست و بیان داشت: حضرت زهرا(س) در طول حیات خود در برابر مشکلات و سختی های زیادی مقاومت کرد و گاهی در برابر این مشکلات آنچنان می ایستاد که پیامبر گرامی اسلام با لفظ "پدرت فدای تو باد" او را می ستود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به شخصیت حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت گفت: این بانوی گرامی در راه ولایت هم فرزندش محسن را تقدیم کرد و هم خودش مجروح شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تا پای شهادت در راه ولایت ایستاد، بیان کرد: این بانوی گرامی به عنوان اولین شهیده راه ولایت به شمار می آید.

ایشان با بیان اینکه "مبارزه تا شهادت" شعار حضرت زهرا (س) بود، یادآور شد: یکی دیگر از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه عدالت خواهی و مبارزه با ظلم بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حضرت زهرا (س) وقتی ظلم در حق ولایت را دید تحمل نکرد، بیان داشت: حضرت زهرا(س) در مقابل غصب حق ولایت حضرت علی (ع) فریاد برآورد که این فریاد، فریاد عدالت خواهی و مبارزه با ظلم بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به مخفی بودن محل دفن پیکر مطهر حضرت زهرا (س) گفت: شهادت حضرت فاطمه(س) ظالمین را برای همیشه رسوا کرد و این لکه ننگ در دامنشان برای همیشه باقی ماند.

وی همچنین بصیرت در هدف و حضور به موقع در صحنه را از دیگر ابعاد شخصیتی حضرت زهرا برشمرد و یادآور شد: ایشان فتنه ای که نطفه آن در زمان رسول خدا بسته شده بود را به خوبی تشخیص داد و اولین کسی بود که در مقابل این فتنه ایستادگی کرد.

امام جمعه خرم آباد  به ایراد خطبه فدکیه توسط حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: این بانوی گرامی با ایراد این خطبه در راستای بصیرت بخشی به آحاد مختلف مردم تلاش فراوانی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار