نماینده ولی فقیه در استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران استان به مناسبت نامگذاری سال 1390 به نام جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: ایران در زمینه جهاد علمی، جهاد عملی و معنوی، جهاد فرهنگی به پیشرفت های بسیار خوبی نائل گردیده است و اینک وقت آن رسیده است تا با جهاد اقتصادی و حرکت جهشی در زمینه اقتصاد دایره پیشرفت را تکمیل نماید.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی از سوی کشورهای غربی و آمریکا علیه ایران و تشدید آن در سال گذشته گفت: ایران تمام تحریم های اقتصادی را دور زد و به اعتراف همه تحلیل گران کوچکترین مشکلی با وضع تحریم پیدا نکرد بلکه با درک شرایط جدید و تغییر جهت اقتصادی خود، تحریم را تبدیل به فرصت نمود و فتنه های اقتصادی دشمن را تبدیل به جهاد اقتصادی کرد.

امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به مهمترین رویدادهای اقتصادی در سال 1389 در داخل کشور افزود: اجرای طرح بزرگ هدفمندکردن یارانه ها، جهش قابل توجه بازار سرمایه، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده و پیشرفت طرح مسکن مهر از جمله رویدادهای مهم اقتصادی سال گذشته بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ضرورت صرفه جویی اقتصادی، مشارکت مستقیم مردم در امر اقتصاد خاطر نشان کرد: ما باید به دنیا نشان بدهیم نظام اسلامی قدرت حل مشکلات اقتصادی را دارد و در سایه اسلام است که پیشرفت های سالم اقتصادی تحقق می یابد.

ایشان در پایان افزود: مسئولان و مدیران باید از هم اکنون با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر، وحدت و اتحاد و با توکل بر خدای متعال جهاد اقتصادی را آغاز نمایند تا انشاء ا... نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام زمینه ها الگو برای جهان گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار