نماینده ولی فقیه در لرستان جمعه 27 اسفندماه  در گفتگو با خبرگزاری مهر در خرم آباد با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی توسط دستگاه های مختلف اجرایی، یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی استان لرستان در سال 89 اقدامات بسیار خوبی در زمینه آموزش مسائل اعتقادی و فرهنگی و همچنین تقویت مباحث قرآنی در سطح استان داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان ادامه داد: علاوه بر این شورای فرهنگ عمومی با توجه به رسالت خود یکسری مسائلی را که برای فرهنگ عمومی استان آسیب به حساب می آمد و برای فرهنگ دینی مضر بود را شناسایی، بررسی و مصوباتی برای رفع این مشکلات در نظر گرفت.

حجت الاسلام میرعمادی یادآور شد: مسئله مهم دیگری که در سالجاری در شورای فرهنگ عمومی مد نظر قرار گرفت راه اندازی نهضت مسجد سازی در استان لرستان بود.

وی یادآور شد: به همت فعالیت های شورای فرهنگ عمومی استان فرهنگ مسجد سازی در لرستان تقویت شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به بازخورد جلسات شورای فرهنگ عمومی در مصوبات کارگروه فرهنگی سفر سوم هیئت دولت، یادآور شد: مصوبات ان شورا در جلسه کارگروه فرهنگی خود را نشان داد و منجر به تصویب برنامه های بسیار خوب فرهنگی برای لرستان شد.

حجت الاسلام میرعمادی کارگروه فرهنگی سفر سوم دولت را محل به ثمر نشستن تلاشهای شورای فرهنگ عمومی استان دانست و افزود: با وجود اینکه میانگین اعتبارات کارگروه فرهنگی 32 میلیارد تومان بود ولی با توجه رایزنی های انجام شده در جلسه کارگروه و طرح مشکلات استان در حوزه فرهنگی برای استان لرستان 44 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع شورای فرهنگ عمومی در سال 89 در راستای حساس سازی برای صیانت از باورها و فرهنگ های اصیل بومی از یک طرف و ایجاد حساسیت برای آفات و خطراتی که فرهنگ عمومی را تهدید می کند از طرف دیگر فعالیتهای موثری انجام داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار