آیت الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۲۰ آذر در سخنانی در مرکز آموزشگاه شهدا کرمانشاه، با اشاره به آیه ۷۵ سوره نساء اظهار داشت: یکی از سنت های الهی مبارزه حق و باطل است، همواره این دو جبهه در مقابل هم بوده اند.

وی با بیان اینکه جبهه حق و باطل، اسلام و کفر، اسلام ناب و اسلام آمریکایی و استکبار و مقاومت همواره در مقابل یکدیگر بوده اند، تصریح کرد: البته گاهی باطل لباس حق می پوشد و امر را مشتبه می کند.

۵ معیار تشخیص حق و باطل

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به معیارهای تشخیص حق و باطل گفت: قرآن کریم ۵ معیار و ویژگی را برای حق و باطل بیان کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه باطل ظاهری فریبنده اما درونی تهی و خالی دارد، تصریح کرد: حق دارای اصالت و ریشه بوده و پرمغز است و این در حالی است که باطل همچون کف روی آب بی ثبات بوده و شجره خبیثه بی ریشه است.

وی متزلزل و بی ثبات بودن باطل را یکی دیگر از معیارهای تشخیص حق و باطل برشمرد و افزود: جبهه باطل در عقیده و رفتار ثباتی نداشته و رفتار دوگانه دارد.

«حق» جاودانه و زوال ناپذیر است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: باطل زوال پذیر و نابود شدنی است اما حق جاودانه و زوال ناپذیر است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه حق درخت پرثمر است، اظهار داشت: یکی از مصادیق حق و باطل، جبهه مقاومت اسلامی و جبهه استکبار است.

وی با اشاره به نقشه ها و توطئه های آمریکا در منطقه خاورمیانه گفت: تجزیه کشورهای اسلامی و تقسیم آنها به کشورهای مستقل کوچک توطئه استکبار است.

با شکست داعش نقشه های ۴۰ ساله آمریکا در منطقه خنثی شد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه استکبار برای رسیدن به این هدف چند اقدام را در دستور کار دارد، تصریح کرد: دامن زدن به اختلافات قومی، مذهبی و جغرافیایی یکی از اقدامات استکبار در این رابطه است.

آیت الله میرعمادی تقویت گروه های افراطی مثل القاعده، النصره، داعش، منافقین و گروه های تکفیری از سوی استکبار را یکی از اقدامات در راستای تضعیف کشورهای اسلامی دانست و افزود: راه اندازی جنگ های داخلی مثل جنگ ایران و عراق، عراق و کویت، عربستان و یمن و افغانستان از اقداماتی است که برای تجزیه کشورهای اسلامی صورت می گیرد.

وی جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی در جهان را یکی دیگر از توطئه های دشمن برای تضعیف کشورهای اسلامی دانست.

نماینده ولی فقیه در لرستان تغییر نظام در عراق و افغانستان، تغییر نظام در سوریه، ایجاد، حمایت و تقویت داعش و استقلال اقلیم کردستان را از اقدامات استکبار جهانی در منطقه برشمرد و گفت: با شکست داعش و لغو رفراندوم استقلال اقلیم کردستان همه نقشه های ۴۰ ساله آمریکا در منطقه خنثی شد.

آیت الله میرعمادی همچنین فلسطین را نماد مبارزه حق و باطل دانست.