آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه ۲۳ مهر در سخنانی با اشاره به برگزاری گردهمایی ائمه جمعه پنج استان کشور در لرستان اظهار داشت: در این راستا لرستان میزبان همایش نمایندگان ولی فقیه در استان های خوزستان، کرمانشاه، ایلام، همدان و لرستان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این همایش با موضوع مبانی تحکیم خانواده اسلامی برگزار می شود گفت: مقالات و سخنرانی های ائمه جمعه این پنج استان در موضوعات مرتبط با خانواده در این همایش ارائه می شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تحکیم خانواده و سرمایه اجتماعی آن، فرهنگسازی و تقویت تعاملات اخلاقی، خانواده، مقابله با جنگ نرم دشمن، ارائه الگوی اسلامی خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی، خانواده و آسیب های اجتماعی، نقش نماز جمعه در تحکیم خانواده و ... را از جمله محورهای این همایش برشمرد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: همچنین ترویج رشد جمعیت و آسیب شناسی آن، گفتمان سازی تسهیل ازدواج موفق و آسان، علل فروپاشی خانواده در غرب، تبیین مسئولیت ها در خانواده، نقش خانواده در اقتصاد مقاومتی، جایگاه زن در خانواد و خطر پیری و راهکارهای ازدیاد جمعیت از دیگر محورهای همایش ائمه جمعه پنج استان کشور در لرستان است.

وی تصریح کرد: این همایش ۲۵ و ۲۶ مهرماه امسال در مرکز لرستان برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به حضور نمایندگان ولی فقیه پنج استان کشور، اساتید حوزه و دانشگاه در حوزه مسائل خانواده و ... بیان داشت: همچنین رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مهمان ویژه این همایش خواهند بود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار