آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه ۱۷ اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تعهد به وعده ها، انجام کاری که به مردم گفته شد بعد از رسیدن به قدرت، باعث دلگرمی مردم و اعتماد مردم می شود، اظهار داشت: عمل به وعده ها پیوند های اجتماعی را مستحکم می کند.

وی با بیان اینکه اگر ما بدقولی کنیم، بد عهدی کنیم و به وعده ها عمل نکنیم مردم ناامید و مایوس می شوند، تصریح کرد:  پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می فرماید: اگر کسی ایمان به خدا و روز قیامت دارد باید به آنچه که وعده می دهد وفا کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه وفای به عهد و عمل به وعد ه ها آثار فردی و اجتماعی فراوان دارد، افزود: وفای به عهد باعث جذب سرمایه گذاری، رونق اقتصادی و مشارکت عمومی مردم می شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه وقتی مردم ببینند یک مسئولی موقع تبلیغات هزاران وعده می دهد اما همین که رای آورد تمام شد و وعده ها عملی نمی شوند مایوس می شوند، اظهار داشت: این امر باعث می شود مردم مشارکت نکنند و حرف شان را باور نکنند.

وی با بیان اینکه برای موفقیت در اجرای برنامه های اقتصادی تعهد، پای بندی به ارزش ها و وفادار بودن به ملت می خواهد، تصریح کرد: باید همراه ملت بود و درد مردم را درک کرد و فقر ملت را چشید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید درک کرد وقتی در خانه ای نان نباشد، پدر خانواده پول نداشته باشد یا خانه ای که پسر و دختر بیکاری وجود داشته باشد چه رنجی آن خانواده می کشد، افزود: یکی از برنامه ها و سیاست های امیرالمومنین علی (ع) این بوده که کارگزاران خود را به امانت داری حکومت، مسئولیت پذیری، تلاش کردن، خستگی ناپذیری، پایبند به قول بودن نصیحت می کرد و با این روش باعث می شد کارگزاران را بتواند کنترل کند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: مسئولان باید از روش و سیره سیاسی امام علی(ع) در حکومت داری الگو بگیرند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید