آیت الله سید احمد میرعمادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در نهضت عاشوار اربعین جایگاه والایی دارد.

وی بر ضرورت خواندن زیارت اربعین در این روز تاکید کرد و گفت: در روایت آمده که آسمان و زمین در مصیبت امام حسین(ع) ۴۰ شبانه روز گریه کردند و اشک ریختند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مراجعت اهل بیت از شام به کربلا جایگاه اربعین را در فرهنگ تشیع تثبیت کرده است بیان داشت: زیارت امام حسین(ع) به عنوان انسانی کامل، امام معصوم و ولی خدا از فضیلت و ثواب فوق العاده ای برخوردار است.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: مرحوم شیخ صدوق ۵۲ روایت راجع به ثواب زیارت امام حسین(ع) نقل کرده و می گوید که بر اساس روایات زیارت امام حسین(ع) زیارت خدا است.

وی با بیان اینکه زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین فضیلت بیشتری دارد ادامه داد: یکی از نشانه های مومن زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین ذکر شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در اربعین با تدبیر الهی و اقدام اهل بیت یاد نهضت عاشورای حسینی(ع) برای همیشه در دل ها زنده ماند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اربعین سبب زنده ماندن قیام امام حسین(ع) شد گفت: اربعین سبب شد که حادثه عاشورا در دل ها زنده بماند و همچنان در جوشش و خروش باشد.

وی اربعین را استمرار نهضت ظلم ستیزانه امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: کار امام حسین(ع) در اربعین شکوفا شد چرا که فرهنگ امام حسین(ع) فرهنگ دینی برای اقامه حق و عدل بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر اسارت اهل بیت، خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) نبود نهضت امام حسین(ع) از بین می رفت تصریح کرد: بنی امیه که جسم امام حسین(ع) را در بیابان کربلا قطعه قطعه کردند و آنجا گذاشتند دنبال این بودند که قیام و نهضت امام حسین(ع) را نیز محو کنند اما اربعین قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشت.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اربعین یاد و خاطره سید الشهدا(ع) را در درون دل ها زنده کد گفت: اگر اربعین نبود قیام امام حسین(ع) ابطر می ماند چرا که نام و یاد این امام بزرگوار در اربعین تکرار شد.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) متعلق به جهان بشریت است گفت: امام حسین(ع) و قیام این امام بزرگوار اسوه و الگو برای جهانیان است.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) به عنوان امام معصوم در برابر ظلم و ستم ایستادگی کرد گفت: همین امر موجب شد که مشی، سنت و روش امام حسین(ع) تا روز قیامت زنده بماند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید