آیت الله سید احمد میرعمادی شنبه ۲۲ آبان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یکی از موانع محقق شدن اقتصاد مقاومتی، ناسپاسی و کفران نعمت است، اظهار داشت: کفران نعمت سبب می شود انسان نعمت های الهی را نشناسد و به آنها توجه نکند.

وی با بیان اینکه کفران نعمت باعث می شود انسان نسبت به نعمت های الهی جاهل باشد، تصریح کرد: کفران نعمت باعث می شود انسان از نعمت های الهی بهره نگیرد و در نتیجه به اهداف و آرمان هایی که دارد نرسد.

عاقبت کفران نعمت در سرنوشت قوم سبأ

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن ماجرای قوم سبأ را نقل می کند که مایه عبرت است، گفت: قوم سبأ غرق در نعمت و آبادانی بودند اما از این ظرفیت استفاده نکردند و خداوند آنان را هلاک کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه قوم سبأ کسانی بودند که شهر و سرزمین گسترده داشتند و سرزمین آنان پربرکت و مشهور بود، تصریح کرد: این قوم کفران نعمت و به خودشان ظلم کردند درنتیجه خداوند آنها را مجازات کرد و به هلاکت رساند.

وی با اشاره به اینکه امام باقر(ع) می فرماید«قوم سبأ قومی بودند که آبادی های آنها به هم پیوسته بود، اموال فراوان داشتند اما نعمت های خدا را ناسپاسی کردند و متکبر شدند، پس خداوند به خاطر کفران نعمت سیلی به صورت آنان زد»، افزود: باغ های قوم سبأ پس از آن میوه تلخ می داد و نهرهای آنان خشک شد و این عذاب سزاوار کسانی است که ناسپاسی می کنند.

نیروی انسانی از سرمایه های ایران

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه خداوند نعمت های فراوانی به ما داده که باید از این ظرفیت های در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم، اظهار داشت: ایران مملو از ثروت های زیرزمینی و رو زمینی بوده و برکات الهی از آسمان و زمین برای ملت ایران می بارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ملت ایران ۳۷ سال تحریم بوده اما همه برکت های الهی در کشور موجود است، تصریح کرد: سرمایه های مادی و معنوی فراوانی در کشور وجود دارد که اگر از آنها بهره گیری شود اقتصاد مقاومتی عملی می شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی نخبه، دانشمند و خردمند از سرمایه های ایران است، افزود: بر اساس آمار ایران بیش از ۱۰ میلیون دانش آموخته دانشگاهی دارد که هر کدام می توانند به نوبه خود کارآفرین باشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه جوانان نخبه و تحصیلکرده فرصت بزرگ و منبع با ارزشی است که ایران دارد، گفت: نعمت منابع طبیعی ایران از دیگر ظرفیت های فوق العاده کشور است.

ایران منابع زیرزمینی دارد که بی نظیر هستند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ایران دارای منابعی چون نفت، گاز، مس، اورانیوم و ... است، تصریح کرد: ده ها عنصر مختلف و کم یاب در سرزمین ما نهفته است که جای شکر دارد.

وی یادآور شد: اگر با تدبیر و مدیریت صحیح از این منابع استفاده شود هزاران فرصت شغلی ایجاد می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه ایران منابع زیرزمینی دارد که بی نظیر هستند، ادامه داد: فلزات کم یاب، سنگ آهن، طلا، سنگ های قیمتی، تزیینی و ساختمانی گوشه ای از منابع با ارزش کشور است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ظرفیت معاون سنگ های تزیینی و ساختمانی در لرستان مجالی برای ایجاد فرصت های شغلی است، تصریح کرد: این ما هستیم که باید برای این ظرفیت ها برنامه داشته باشیم و آنها را مدیریت کنیم.

وی افزود: برای صادرات سنگ های لرستان چه کرده ایم؟ برای اینکه سنگ لرستان خام فروشی نشود چه کرده ایم؟

تریلی های بزرگ سنگ های خام لرستان را به خارج کشور می برند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه تریلی های بزرگ سنگ های خام لرستان را به خارج کشور می برند، اظهار داشت: انواع سنگ های ایران و لرستان نقش اساسی در اقتصاد دارند که باید از آنها بهره گرفت.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ایران با ۱۵ کشور همسایه است که ۳۷۰ میلیون جمعیت دارند، تصریح کرد: نیاز نیست محصولات خود را به اروپا صادر کنیم و می توانیم از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کنیم.

وی یادآور شد: انتظار رهبر معظم انقلاب این است که با بهره گیری از ظرفیت ها و نعمت های الهی به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید