آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۳۰ مهر در جمع خبرنگاران رکن اصلی اقتصاد مقاومتی کشور را تکیه بر تولیدات داخلی دانست اظهار داشت: یکی از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی وجود صداقت و درستکاری در امر تولیدات است.

وی افزود: برای اینکه تولید در داخل کشور رونق پیدا کرده و مردم به سمت استفاده از کالاهای داخلی روی آورند لازم است در تولید صداقت و درستکاری وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کیفیت کالاهای داخلی باید ارتقاء پیدا کرده و این کالاها از استحکام لازم برخوردار باشند، تصریح کرد: هنگامی کالاهای داخلی می توانند توان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشند که از استحکام لازم برخوردار باشند.

آیت الله میرعمادی یکی از علت های رواج استفاده از کالاهای قاچاق در جامعه را برخوردار نبودن کالاهای داخلی از استحکام و کیفیت لازم دانست و گفت: وقتی کالاهای تولید داخل کیفیت، ارزش و اعتبار لازم را نداشته باشند مردم انگیزه ای برای استفاده از آن ها نداشته و به ناچار به سراغ کالاهای خارجی و قاچاق می روند.

لازمه رونق گرفتن بازار، مبارزه با قاچاق کالا است

وی یادآور شد: لازمه رونق گرفتن بازار، مبارزه با قاچاق کالا و روی آوردن مردم به استفاده از تولیدات داخلی استحکام، درستکاری و اتقان در امر تولید است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در فرهنگ اسلامی بر موضوع اتقان و اکمال کارها، استحکام کالاهای تولیدی و صداقت و درستکاری تاکید شده است، عنوان کرد: از جمله آیاتی که به موضوع درستکاری و صداقت پیامبران اشاره کرده است در سوره مریم بوده به طوری که خداوند در این سوره از حضرت ابراهیم، ادریس و اسماعیل به عنوان سه پیامبری که انسان های صادق و درستکاری بوده نام برده است.

آیت الله میرعمادی افزود: اینکه خداوند در قرآن از پیامبرانش به عنوان انسان های درستکار یاد می کند دلیل بر اهمیت، ارزش و اعتبار صداقت و درستی است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در سوره کهف به صورت مفصل داستان ذوالقرنین را یادآوری می کند، بیان داشت: ذوالقرنین کسی بوده که یک سد محکم را ساخته که هیچکس نتوانست به آن آسیب رساند و قوم یاجوج و ماجوج ستمگر نتوانستند حتی سوراخی بر آن ایجاد کرده و از آن عبور کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مهمترین درسی که از ماجرای ذوالقرنین گرفته می شود درس صداقت و درستکاری است، افزود: سدی که ذوالقرنین درست کرد به عنوان محکم ترین بنای تاریخی جهان از آن یاد می شود به طوری که با پیشرفت علم و صنعت هنوز کسی به عظمت این سد پی نبرده است.

یکی از مهمترین موانع تحقق اقتصاد مقاومتی نداشتن صداقت است

آیت الله میرعمادی یکی از علت های ورشکستگی کارخانجات را ساخت کالاهای بی ارزش و بی کیفیت و فاقد استحکام لازم دانست و گفت: کم کاری، تقلب، ریاکاری، سر هم بندی کردن در تولیدات باعث می شود که بازار رغبت کافی برای خرید این محصولات را نداشته و جنس تولید شده در آن کارخانه پس زده شود.

وی یکی از مهمترین موانع تحقق اقتصاد مقاومتی را دروغگویی و نداشتن صداقت و درستکاری در کارها دانست و بیان داشت: مگر اعتقاد ما بر این نیست که اگر یک شخص مومن و درستکار باشد علاوه بر اینکه کارش رونق گرفته خداوند به او پاداش می دهد پس چرا کالاهای تولیدی ما بی کیفیت است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید صداقت و درستکاری را در سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، افزود: راه عملی مبارزه با کالاهی قاچاق این است که کالاهای با کیفیت تولید کنیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید