آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۹ شهریور در حاشیه خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در جمع خبرنگاران یکی از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی را کار جهشی و مدیریت جهادی دانست و اظهار داشت: راه رسیدن به پیشرفت و توسعه و اهداف اقتصادی تلاش و کوشش مضاعف است.

وی با تاکید بر اینکه ادارات و نهادها باید مدیریت جهادی را در سرلوحه کارهای خود قرار دهند، عنوان کرد: تا زمانی که در ادارات مدیریت جهادی اتفاق نیفتد و مردم در میدان عمل به کار و کوشش نپردازند اقتصاد مقاومتی عملی نخواهد شد.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: درخشش و پویایی اقتصاد در انجام کارهای جهشی است نه کارهای معمولی لذا برای موفقیت در حوزه اقتصادی باید کار مضاعف و زحمت اضافی صورت گیرد.

آیت الله میرعمادی به آیاتی از قرآن که شرط رسیدن به اهداف بلند انسانی را اقدام مضاعف می دانند اشاره کرد و گفت: خداوند در مورد نقش تقوا در رسیدن به کمال می فرماید: اگر می خواهید به کمال برسید تقوا داشته و حق تقوا را به جاآورید همچنین درباره مبارزه با دشمن دستور می دهد در راه خدا جهاد کنید و حق جهاد را ادا کنید و در مورد تلاوت قرآن نیز می فرماید: حق تلاوت قرآن را به جا آورید.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیریت جهادی است

وی افزود: برای رسیدن به اهداف خود در میدان معنویت باید حق تقوا، در میدان رزم حق جهاد و در میدان اقتصاد نیز حق کار را به جا آوریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه کشورهایی همچون چین و ژاپن با انجام کارهای مضاعف به کشورهای صنعتی تبدیل شده اند، تصریح کرد: کار مفید ما در ادارات نباید به چندین ساعت محدود شود زیرا با دو یا سه ساعت کار مفید هرگز اقتصاد کشور درست نمی شود لذا برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید روزانه ۱۵ ساعت کار کنیم.

 آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ما تنبل شده ایم به طوری که برخی افراد در ادارت کار نمی کنند، ادامه داد: برخی کارمندان در روز حتی به یک پرونده رسیدگی نمی کنند و برخی روی میز خود پرونده های زیادی جمع کرده که نشان دهند سرشان شلوغ است درحالی که روزانه به یک پرونده هم رسیدگی نمی کنند این افراد چه کسی را مسخره می کنند و آیا این اقدامات مدیریت جهادی است؟

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به کار جهشی و مدیریت جهادی است، اشاره کرد و افزود: کارمندان ما تا دیروقت پای موبایل، اینترنت و فضاهای مجازی می نشینند و صبح روز بعد در محل کار خود دیر حاضر شده و مدام چرت می زنند با این وضع می خواهیم اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: کار و تلاش موجب عزت مندی، سربلندی و شکوفایی اقتصادی خواهد شد لذا برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید ادارات مدیریت جهادی در صحنه میدان و عمل داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید