آیت الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با تسلیت به‌مناسبت عاشورای حسینی با بیان این‌که عاشورا روز مصیبت و حزن و گریه و اشک و ماتم و هم‌نوا شدن با کاروان حسینی است، گفت: سزاوار است شیعیان در این روزها به چیزی غیر از سوگواری مشغول نشوند و کارهای دنیایی را تعطیل و در مجالس و هیئات عزاداری حضور پیدا کنند.

وی عاشورا را زمینه‌ساز نهضت مهدوی دانست و ادامه داد: پرچم عاشورا است که باید به پرچم معنویت متصل شود این دو باید در یک نقطه جمع شوند و امام زمان(عج) ظهور کند و انتقام خون حسین(ع) را بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: عاشورا فریاد مظلوم بر سر ظلم است و یکی از جنبه‌های مهم عاشورا ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی است.

آیت الله میرعمادی گفت: عاشورا خلاصه این دو کلمه امام راحل(ره) است که فرمود: «نه ظلم کنید» و «نه زیر بار ظلم بروید»، لذا باید شور و شعور حسینی و عاشورا را همواره زنده نگه داریم، چراکه عاشورا خیلی تاثیر دارد، این اجتماعات بزرگ عزاداری خیلی تاثیرگذار است باید قدر آن‌را بدانیم.

وی با بیان این‌که این شور عاشورا نیاز همیشگی جامعه ماست، خاطرنشان کرد: عاشورا زنده کننده جامعه است و خوشبختانه مردم کشور و استان ما امسال از همان اولین روزهای محرم به پای خیمه‌ها، تکایا و مجالس و هیئت‌های عزاداری آمدند و استقبال نسل جوان از هیئت‌های عزاداری محرم بی‌نظیر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه به بیاناتی از امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین(ع) فرموده است: شما را به تقوای الهی سفارش می‌کنم زیرا خداوند متعال به کسی‌که تقوا را رعایت کند نسبت به او دو چیز را ضمانت کرده است اول آن‌که به آنچه ناخوش دارد دور و به آنچه دوست دارد هدایت می‌کند و از جایی‌که گمان نمی‌کند به او روزی می‌دهد.

ایشان افزود:امام حسین(ع) همچنین فرموده است: تقوا داشته باشید زیرا تقوا در هر توبه است تقوا راس حکمت و علم و دانش است، تقوا مایه شرافت هر عمل است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار