آیت الله سید احمد میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت: ایشان شخصیتی هستند که همه به وفا، شجاعت، فداکاری، سلحشوری، عزت و ... ایشان عشق می ورزند.

وی با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) شخصیتی است که به انسان عزت، همیت و شهامت می بخشد عنوان کرد: بصیرت حضرت عباس برای همه مایه درس و الگو است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه توسل به این حضرت گره گشا بوده و به ایشان لقب باب الحواحج داده اند تصریح کرد: حضرت ابوالفضل(ع) پدر همه فضیلت ها در دنیا است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شخصیت این حضرت به گونه ای است که عمل، شجاعت، بصیرت و ...ایشان برای همه انسانها مایه مباهات و افتخار است تصریح کرد: وقتی نام حضرت ابوالفضل به میان می آید قلب هر کسی می تپد اما مردم لرستان عشق ویژه ای نسبت به این حضرت دارند.

وی ادامه داد: محبت، عشق و ارادت مردم لرستان نسبت به ابوالفضل العباس(ع) مثال زدنی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هر گاه نام حضرت ابوالفضل(ع) در میان مردم غیور و سلحشور لرستان برده می شود گویا که همه وجوشان ابوالفضل العباس می شود افزود: عزاداری مردم ولایتمدار لرستان در روز و شب تاسوعا به دلیل ارادت ویژه ای که نسبت به این حضرت دارند بسیار پر رنگ و باشکوه است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) شخصیتی جامع و همه جانبه است گفت: همه اقشار و نسل ها از این حضرت الگو می گیرند و بهترین منبع برای شناخت این حضرت سخنان امامان معصوم در رابطه با ایشان است.

وی با بیان اینکه برجسته ترین صفات الهی که در انسان می تواند وجود داشته باشد علم، حکمت، جوانمردی، ایمان و استقامت، ادب، حیا و عفت است عنوان کرد: حضرت ابوالفضل العباس(ع) سرآمد همه این صفات است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) در ادب نمونه، در جوانمردی بی بدیل، در فتوت بی مثال، در شجاعت مثال زدنی و در عزت نمونه بود افزود: همچنین دانش، بصیرت و علم حضرت ابوالفضل(ع) نسبت به خدا، رسول خدا، امام و دشمنان نمونه و مثل زدنی بود.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: حضرت ابوالفضل(ع) دریای استقامت، نیکی ها و خوبی ها بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار