آیت الله سید احمد ميرعمادي در جمع خبرنگاران استان افزود: بسترها براي تبليغ فراهم شده است پس ما بايد از آن‌ها استفاده کنيم و کاري کنيم که تأثيرگذاري تبليغ‌مان را بيشتر کنيم.

ایشان اظهار کرد: وظيفه ما اين است که به‌دنبال عواملي برويم که تأثيرگذاري تبليغ‌مان را بيشتر کنيم، چراکه هر زمان که تأثيرگذاري تبليغ ما بيشتر باشد موفقيت ما نيز بيشتر مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان با اشاره به اين‌که عوامل تأثيرگذاري بيشتر بر تبليغ فراوان است، ادامه داد: اولين عامل تأثيرگذار امر تبليغ، مسئله وحي و کلام خداست چراکه ما مي‌خواهيم رسالت خداوند را تبيين کنيم و رسالت خداوند نيز با کلام خداوند و وحي است پس ما بايد به وحي استناد داشته باشيم که قرآن يا حديث است.

وي با بيان اين‌که زبان و کلام خداوند زبان فطرت و زبان نياز مردم است، افزود: ما اگر مي‌خواهيم که تأثير کلام‌مان بيشتر باشد بايد از قرآن و حديث استفاده کنيم، اگر صحبت ما خوب باشد و از آيات و روايات استفاده کنيم تأثيرش بيشتر مي‌شود ولي اگر صحبت‌هاي ما خوب نبود حداقل مردم از آيات و رواياتي که بيان مي‌کنيم استفاده مي‌کنند.

آیت الله ميرعمادي با اشاره به اين‌که ما مي‌خواهيم رسالت الهي را انجام دهيم، تصريح کرد: انجام رسالت الهي با کلام الهي، وحي و سخن خداست، مي‌شود کلام الهي را به‌وسيله شيريني کلام خودتان براي مردم تفسير و تبيين کنيد.

نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان با اشاره به اين‌که دومین عامل تأثيرگذار امر تبليغ، اخلاص و تواضع است اظهار کرد: کار براي خداوند و تواضع در برابر مردم چراکه هرکسي تواضع کند خداوند به او رفعت مي‌دهد و بر کلام او تأثيرگذار است، به‌ويژه در حال حاضر که به تعبير مردم حکومت در دست روحانيت است.

وي ادامه داد: مردم نظام را اذعان روحانيت مي‌دانند که رهبري و هدايت اين نظام، حفاظت و پايداري از اين نظام برعهده روحانيت است و نتيجه تبليغ ما حفظ دين و مکتب اهل‌بيت(ع) و حفظ انقلاب و نظام اسلامي است.

آیت الله ميرعمادي با اشاره به اين‌که الان 1400 سال است که علما و روحانيت دين و مردم را حفظ کردند، به مردم معنويت بخشيدند و در عصر حاضر انقلاب و نظام را حفظ مي‌کنند، که از طريق اخلاص و تواضع که مهم‌ترين رُکن موفقيت يک روحاني است، انجام شده است.

نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان با اشاره به اين‌که سومین عامل تأثيرگذار امر تبليغ، روش پيامبران يعني تبشير و انذار و بيم و اميد ايجاد کردن است، تصريح کرد: ما هم بشارت دهنده و هم بيم دهنده باشند، هم عذاب‌هاي الهي را يادآور شويم هم نعمت‌هاي الهي را برشماريم، نه مردم را مأيوس کنيم و نه آنچنان آن‌ها را اميدوار کنيم که گناه کردن براي آن‌ها آسان شود چراکه اين روش اثرگذار است و اثر منفي هم ندارد.

وي با بيان اين‌که چهارمین عامل تأثيرگذار امر تبليغ، دعوت به اخوت و برادري، وحدت و اتحاد و همدلي و همزباني است اظهار کرد: ما بايد از جناحي بودن پرهيز کنيم و مردم را همدل و يکپارچه کنيم، همدلي و همزباني را که شعار سال است بين مردم و مسوولان ايجاد کنيم.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: شعار سال به اين‌ معنا نيست که انتقاد نکنيم، اما حفظ اصل همدلي لازم است، به‌عنوان مثال مقام معظم رهبري واضح و شفاف مسائل را باز مي‌کند اما در نهايت حمايت کردهو بر همدلي و همزباني تأکيد دارند.

نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان افزود: پنجمین عامل تأثيرگذار امر تبليغ، تبليغ از روي خيرخواهي و دلسوزي يکي ديگر از عوامل تأثيرگذار روي تبليغ است که به تعبير قرآن مبلغ بايد ناصح امين باشد و امروز خيرخواه‌تر و دلسوزتر از روحانيت کسي نيست و مردم اين را احساس مي‌کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو اخبار